www.twojblues.com  |  Pismo ludzi bluesa!
Wydawnictwo    |   Redakcja    |   Reklama    |   Kontakt
Premiera singla Shakin' Dudi

Data dodania: 13.11.2015

Tag: Irek Dudek

Premiera singla Shakin' Dudi

Oficjalna premiera utworu „Wisimito” - bo taki „japoński” tytuł nosi – 10 listopada w „Trzech wymiarach gitary”, autorskiej audycji Piotra Barona w radiowej „Trójce”. Tego samego dnia Irek Dudek pojawi się również na antenie radiowej Jedynki oraz radia Złote Przeboje."Niepotrzebna już maczuga/Kiedy wszyscy toną w długach/Paragony i faktury/Skuteczniejsze niż tortury/Ty mi wisisz, ja Ci wiszę, oddam jutro, ciągle słyszę" – to refren najnowszego singla Shakin' Dudi, czyli rock'n'rollowego wcielenia Irka Dudka. 

 

Autorami „Wisimito” są Irek Dudek (muzyka) i Dariusz Dusza (tekst), czyli tandem odpowiedzialny za największe przeboje Shakin' Dudi'ego z „Ziutą”, „Au sza la la” i „Za dziesięć minut trzynasta” na czele. - Nagrywaliśmy w analogowym studiu w Wiśle. Wszystko jest prawdziwe, bez czyszczenia, bez żadnego oszustwa. Taki powrót do klasyki i zarazem kontynuacja akcji „Stop playbackowi” – relacjonuje Irek Dudek. - Cóż, genialny tekst, wybitna kompozycja i przede wszystkim jakże aktualny refren. Od tej piosenki D-dur już nigdy nie zabrzmi tak samo! - komentuje w swoim stylu Dariusz Dusza.

 

W 2015 roku przypada 30 rocznica premiery „Złotej płyty” - największego komercyjnego sukcesu w karierze Irka Dudka. Shakin' Dudi – wymyślony w zasadzie dla zgrywy – okazał się strzałem w dziesiątkę. Utwory z debiutanckiego albumu podbijały listy przebojów, a koncerty przyciągały tłumy w największych halach. 

 

Z okazji jubileuszu Irek Dudek postanowił zwrócić się z prośbą do fanów. - Czekam na Wasze pamiątki i zdjęcia z trzech dekad kariery Shakin'a. Stworzymy z nich specjalną galerię na oficjalnym Facebookowym fanpage'u – mówi. (facebook.com/shakindudi)

 

Premierowy utwór doczeka się teledysku. Jego autorami będą studenci Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Irek Dudek ogłosił wśród nich konkurs na scenariusz klipu. Najlepsza propozycja zostanie zrealizowana. 

 

Czy „Wisimito” można traktować jako zapowiedź czegoś większego? - Zobaczymy jaki będzie odzew ze strony odbiorców. Ten singiel jest takim papierkiem lakmusowym. Jeśli będzie zainteresowanie – wrócimy do studia, by przygotować nową płytę – zapowiada Irek Dudek.

 

 Komentarze
CAPTCHA Image

Przepisz kod z obrazka:


[ Zmień kod ]

  

Prenumerata roczna KRAJOWA
(4 numery, w tym koszty wysyłki)
74 zł - przesyłka zwykła
84 zł - przesyłka polecona
Uwaga! Z ukazaniem się każdego numeru pomiędzy prenumeratorami losujemy pięć trzypłytowych pakietów.

Zapraszamy do naszego archiwum sięgającego 2000 r.

Czytelnicy w "barwach" TB -
wyślij fotkę i dołącz do nas!

Agencja koncertowo-wydawnicza Delta jest wydawcą Kwartalnika Twój Blues - jedynego ogólnopolskiego magazynu, poświęconego w całości muzyce bluesowej.

twojblues.com      Aktualności      Prenumerata      Archiwum magazynu      Download      Galeria      Linki

Copyright © 2000 - 2019   Agencja Koncertowo Wydawnicza Delta