www.twojblues.com  |  Pismo ludzi bluesa!
Wydawnictwo    |   Redakcja    |   Reklama    |   Kontakt
Chatka Blues Festival 2016

Data dodania: 23.09.2016

Tag: Chatka Blues Festival

Chatka Blues Festival 2016

W dniach 7 – 8 października w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, w Lublinie odbędzie się 7 edycja „Chatka Blues Festival”, wydarzenia, które na stałe zapisało się w oficjalnym kalendarzu imprez kulturalnych organizowanych w Mieście Inspiracji.Tegoroczne koncerty to połączenie tradycji z nowoczesnością. Podczas 7 edycji CHBF wystąpią wykonawcy z Polski i zagranicy, prezentujący różne odcienie bluesa. W tym roku do Lublina zawitają wspaniałe gwiazdy na czele z: Earlem Thomasem (USA) oraz hiszpańską grupą A Contra Blues. Swoją obecnością zaszczycą festiwal także wspaniałe zespoły z Polski, wśród nich legenda polskiego blues-rocka - zespół Kasa Chorych.

 

Pierwszy dzień festiwalu zainauguruje koncert jego twórcy - Adama Bartosia, lubelskiego bluesmana wykonującego muzykę inspirowaną bluesem, jazzem, folkiem i rockiem lat 70-tych. Następnie na scenie „Chatki Żaka” pojawi się legenda polskiego bluesa – Kasa Chorych, która po 40 latach kończy koncertową działalność. Piątkowe granie zakończy pochodząca z Hiszpanii grupa A Contra Blues (zwycięzca European Blues Challenge 2014).

 

Równie ciekawy muzycznie zapowiada się drugi dzień festiwalu, który rozpocznie się od koncertu grupy Cotton Wing, promującej swoją nową płytę "Fishing & Processing". Kolejnym wykonawcą będzie śląska formacja Highway, która zagra specjalny koncert na 15-lecie zespołu. Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru, wieńczącą Chatka Blues Festiwal 2016, będzie pochodzący z Tennessee Earl Thomas. Ten bluesowo – soulowy wokalista, nazywany w USA „The Blues Ambassador”, będzie promował swoją najnowszą płytę „Crow”.

 

Miłośników malarstwa zapraszamy po dużą dawkę wrażeń na wystawę prac Andrzeja Boj Wojtowicza pt. „Mistrzowie Bluesa”. Otwarcie zaplanowano na sobotę, przed koncertami festiwalowymi.

 

BILETY

Przedsprzedaż biletów odbywa się wyłącznie za pośrednictwem serwisu eBilet.pl, w terminie do 6 października 2016 r. Bilety z platformy eBilet można także zakupić w sieci Empik na terenie całego kraju. Bilety można będzie zakupić również w trakcie festiwalu, w kasie ACK „Chatka Żaka”.

 

Kup bilet

https://www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/chatka-blues-festival/

 

Weź udział wydarzeniu

https://www.facebook.com/events/1081147295295824/

 

Zobacz oficjalny klip festiwalu

https://www.youtube.com/watch?v=hpFvMlXUBfc&feature=youtu.be

 

 

PROGRAM KONCERTÓW

7.10.2016 (piątek), godz. 20:00, sala widowiskowa ACK „Chatka Żaka”:
• Adam Bartoś

• Kasa Chorych

• A Contra Blues

8.10.2016 (sobota), godz. 20:00, sala widowiskowa ACK „Chatka Żaka”:
• Cotton Wing

• Highway

• Earl Thomas

 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

8.10.2016 (sobota), godz. 19:30, ACK UMCS „Chatka Żaka”:

• Wystawa prac Andrzeja Boj Wojtowicza „Mistrzowie Bluesa”.

 

Więcej informacji o wydarzeniu „Chatka Blues Festival” znajduje się na stronie: http://chatkablues.pl/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/chatkablues

 

 

 Komentarze
CAPTCHA Image

Przepisz kod z obrazka:


[ Zmień kod ]

  

Prenumerata roczna KRAJOWA
(4 numery, w tym koszty wysyłki)
74 zł - przesyłka zwykła
84 zł - przesyłka polecona
Uwaga! Z ukazaniem się każdego numeru pomiędzy prenumeratorami losujemy pięć trzypłytowych pakietów.

Zapraszamy do naszego archiwum sięgającego 2000 r.

Czytelnicy w "barwach" TB -
wyślij fotkę i dołącz do nas!

Agencja koncertowo-wydawnicza Delta jest wydawcą Kwartalnika Twój Blues - jedynego ogólnopolskiego magazynu, poświęconego w całości muzyce bluesowej.

twojblues.com      Aktualności      Prenumerata      Archiwum magazynu      Download      Galeria      Linki

Copyright © 2000 - 2019   Agencja Koncertowo Wydawnicza Delta