www.twojblues.com  |  Pismo ludzi bluesa!
Wydawnictwo    |   Redakcja    |   Reklama    |   Kontakt
Mistrz techniki slide zagra na 37. Rawa Blues Festival

Data dodania: 06.02.2017

Tag: Sonny Landreth

Mistrz techniki slide zagra na 37. Rawa Blues Festival

Znamy pierwszą zagraniczną gwiazdę tegorocznej edycji Rawa Blues Festival. To znakomity amerykański gitarzysta Sonny Landreth, specjalizujący się w technice slide. Muzyk spotka się także z festiwalową publicznością nie tylko na scenie katowickiego „Spodka”, ale także podczas gitarowej kliniki!Był jedynym białym muzykiem w Red Hot Louisiana Band – formacji założonej przez gwiazdę zydeco Cliftona Cheniera. Współpracował również z ojcem chrzestnym brytyjskiego bluesa Johnem Mayallem, jego gitarę słychać na solowej płycie Marka Knopflera „Golden Heart” oraz koncertowym wydawnictwie eks-lidera Dire Straits „A Night In London”. Od 2004 roku zapraszany jest przez Erika Claptona do występów na jego festiwalu Crossroads – skupiającego tuzy współczesnego bluesa. Zresztą Clapton określił niegdyś Landretha mianem „jednego z najbardziej zaawansowanych technicznie gitarzystów na świecie”.

 

Sonny Landreth ma również pokaźną solową dyskografię. Zadebiutował w 1981 roku płytą „Blues Attack”, najnowszy album 66 - letniego obecnie muzyka nosi tytuł „Bound By The Blues” (czyli „Związany z bluesem”) i jest hołdem złożonym mistrzom gatunku. Artysta sięgnął między innymi po słynne standardy „Dust My Broom” i „Key To The Highway”, a „Firebird Blues” poświęcił pamięci zmarłego niedawno Johnny'ego Wintera. Jego album z 2003 roku - „The Road We're On” - był nominowany do prestiżowej nagrody Grammy.

 

Artysta prezentuje unikatowy styl grania techniką slide: charakterystyczną rurkę zakłada na mały palec lewej dłoni, co pozwala mu grać pozostałymi palcami na pojedynczych strunach. 

 

Występ Sonny'ego Landretha podczas 37. Rawa Blues Festival oraz spotkanie z muzykiem podczas gitarowej kliniki z pewnością będzie nie lada gratką dla wielbicieli sześciu strun.

 

Rawa Blues to największy na świecie bluesowy festiwal organizowany w zamkniętym pomieszczeniu, laureat najbardziej prestiżowej nagrody bluesowej „Keeping The Blues Alive”. Podczas imprezy występowały największe legendy bluesa, by wspomnieć takie nazwiska jak: Junior Wells, Koko Taylor, Magic Slim, Robert Cray, czy Keb'Mo’. 

 

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 28 - 30 września 2017. Oprócz koncertów w NOSPR (29.09) i Spodku (30.09), 37. edycję rozpoczną, podobnie jak w ubiegłym roku, warsztaty gitarowe.Komentarze
Łukasz  11.02.2017 21:16

Niestety, Joanno, wychodzi brak znajomości podstawowych zasad fleksji w odniesieniu do imion i nazwisk obcojęzycznych. Mianownikowe Eric (fonetycznie w j. polskim: "Erik") w przypadkach zależnych przybiera postać Erikiem, Erikowi etc. Brak tej wiedzy u fanów skutkuje w wypowiedziach pisanych kwiatkami w rodzaju: "Ericiem Claptonem" czy "Metallici" (zamiast poprawnej formy: "Metalliki").

Redakcja TB OnLine  07.02.2017 10:09

Joanno: Uprzejmie informujemy, że anglojęzyczne imiona i nazwiska odmieniane przez przypadki ulegają - zgodnie z zasadami gramatyki polskiej - właśnie takiemu "spolszczeniu". Użycie w tym wypadku "Erik", a nie "Eric" świadczy wręcz przeciwnie, że autor wie, co napisał. "Eric" stosować można w tylko w mianowniku. Proszę sprawdzić w słowniku poprawnej polszczyzny. pozdrawiamy, Redakcja TB OnLine

Joanna  06.02.2017 22:31

Clapton ma na imię Eric, a nie Erik. Dziwne, że tak podstawowych rzeczy nie zna autor artykułu.

CAPTCHA Image

Przepisz kod z obrazka:


[ Zmień kod ]

  

Prenumerata roczna KRAJOWA
(4 numery, w tym koszty wysyłki)
74 zł - przesyłka zwykła
84 zł - przesyłka polecona
Uwaga! Z ukazaniem się każdego numeru pomiędzy prenumeratorami losujemy pięć trzypłytowych pakietów.

Zapraszamy do naszego archiwum sięgającego 2000 r.

Czytelnicy w "barwach" TB -
wyślij fotkę i dołącz do nas!

Agencja koncertowo-wydawnicza Delta jest wydawcą Kwartalnika Twój Blues - jedynego ogólnopolskiego magazynu, poświęconego w całości muzyce bluesowej.

twojblues.com      Aktualności      Prenumerata      Archiwum magazynu      Download      Galeria      Linki

Copyright © 2000 - 2018   Agencja Koncertowo Wydawnicza Delta