www.twojblues.com  |  Pismo ludzi bluesa!
Wydawnictwo    |   Redakcja    |   Reklama    |   Kontakt
Debiutancka płyta Marka Piowczyka

Data dodania: 07.02.2017

Tag: Marek Piowczyk

Debiutancka płyta Marka Piowczyka
3 lutego do sprzedaży trafia debiutancka płyta zespołu Marek Piowczyk Trio, której wydanie wsparł również Twój Blues. Płyta „Desire” to energetyczna mieszanka vintage’owych, pop-rockowych brzmień z domieszką soulu i bluesa. Zdecydowane brzmienia elektryczno - akustyczne z charakterystycznym, energetyzującym wokalem oraz pulsującą sekcją rytmiczną silnie uzależniają odbiorcę. To utwory, które pozostają na długo w pamięci, do których wraca się z niezmienną przyjemnością.

Na album składa się dziesięć utworów, w tym piosenka tytułowa do której powstał teledysk szeroko dostępny w sieci.
 
Marek Piowczyk Trio to m.in. Zwycięzca międzynarodowego festiwalu Blues Apertiv 2015 w Sumperku, zdobywca Grand Prix, nagrody specjalnej oraz indywidualnego wyróżnienia dla lidera zespołu na XI Galicji Blues Festiwal. W tym roku zespół również zwycięża na Slot Art Festival w Lubiążu, o uczestnictwo w którym ubiegało się ponad sto sześćdziesiąt grup z całej Polski. MPT zdobywa również drugie miejsce oraz nagrodę specjalna na IX Międzynarodowym Rybnik Blues Festival. Trio znalazło się także na podium podczas ogólnopolskiego festiwalu Chojnice Blues oraz wygrało Ogólnopolski Festiwal Rock Front 2013 w Kielcach. Szeroka publiczność miała okazję poznać formację dzięki udziałowi w telewizyjnym programie rozrywkowym „Mam Talent” gdzie Trio dotarło do półfinałów na żywo ze świetnymi opiniami jurorów, m.in. Agnieszki Chylińskiej.
 
Grupę tworzą: 
 
Marek Piowczyk - (wokale, gitara) wokalista, gitarzysta, autor muzyki i tekstów pochodzący z Zabrza. Absolwent Instrumentalistyki Jazzowej wydziału Jazzu w Nysie. Założyciel Marek Piowczyk Trio. Współpracował z ogólnopolskim magazynem Gitarzysta. Laureat festiwali na szczeblu międzynarodowym i ogólnopolskim, półfinalista programu Mam Talent.
 
Alan Wykpisz - (bas) Absolwent AM wydziału Jazzu w Katowicach. Laureat Bass2012 Copenhagen oraz min. Jazz Hoeilaart 2011, nominacji do nagrody Fryderyk 2014 za  debiut jazzowy z zespołem High Definition Współpracował z wybitnymi osobistościami muzycznymi m.in Janusz Muniak czy Randy Brecker.
 
Tomasz Machański - (perkusja) muzyk sesyjny, perkusista, multiinstrumentalista, kompozytor. Student AM wydziału Jazzu w Katowicach. Współpracował z wieloma projektami muzycznymi. Perkusista w zespole Pi Band - Wojtka Pilichowskiego. Pedagog warsztatów Muzycznej Owczarni oraz DrumSet Pro School
 
W nagraniach płyty gościnnie udział wzięli:
Piotr Dziadkowiec (piano elektryczne)
Marcelina Bednarska, Marta Skyba, Magdalena Janoszka (chórki)
 
 
Patronat medialny, wsparcie:
Ogólnopolski Magazyn Gitarzysta, Wyspa.fm, Profesjonalny Magazyn Muzyków Top Guitar, Axun Arts, Głos Zabrza i Rudy Śląskiej, Ogólnopolski Kwartalnik Twój Blues, Nowiny Zabrzańskie, Instalacje Sanitarne Waldemar Szostak, 
 
Dystrybucja: Universal Music Polska
 
Wydawca: Katofonia
 
Płyta dostępna na terenie kraju w sieci salonów Empik i jego sklepie internetowym, najlepszych sklepach muzycznych jak również bezpośrednio na stronie www.marekpiowczyk.pl wraz z pełną informacją o muzyce zespołu.


Komentarze
CAPTCHA Image

Przepisz kod z obrazka:


[ Zmień kod ]

  

Prenumerata roczna KRAJOWA
(4 numery, w tym koszty wysyłki)
74 zł - przesyłka zwykła
84 zł - przesyłka polecona
Uwaga! Z ukazaniem się każdego numeru pomiędzy prenumeratorami losujemy pięć trzypłytowych pakietów.

Zapraszamy do naszego archiwum sięgającego 2000 r.

Czytelnicy w "barwach" TB -
wyślij fotkę i dołącz do nas!

Agencja koncertowo-wydawnicza Delta jest wydawcą Kwartalnika Twój Blues - jedynego ogólnopolskiego magazynu, poświęconego w całości muzyce bluesowej.

twojblues.com      Aktualności      Prenumerata      Archiwum magazynu      Download      Galeria      Linki

Copyright © 2000 - 2018   Agencja Koncertowo Wydawnicza Delta