www.twojblues.com  |  Pismo ludzi bluesa!
Wydawnictwo    |   Redakcja    |   Reklama    |   Kontakt
10. Suwałki Blues Festival

Data dodania: 23.03.2017

Tag: Suwałki Blues Festival

10. Suwałki Blues Festival

Jubileuszowy Suwałki Blues Festival 2017 zbliża się wielkimi krokami. Podczas dziesiątej edycji na scenach pojawi się wielu znakomitych muzyków. Znamy już gwiazdy 10. Suwałki Blues Festival!Suwałki Blues Festival 2017 potrwa w tym roku cztery dni. Wśród gwiazd 10. edycji SBF znaleźli się m.in.: THE ORIGINAL BLUES BROTHERS BAND (USA), DOYLE BRAMHALL II (USA), JOE LOUIS WALKER (USA), FANTASTIC NEGRITO (USA), EDDIE MARTIN BLUES BAND (UK/PL), EDDIE ANGEL (UK) a także czołówka polskiej sceny bluesowej, jak: DŻEM (PL), NOCNA ZMIANA BLUESA & JAN BŁĘDOWSKI (PL).

Czwartkowy, inauguracyjny koncert z cyklu Jan Chojnacki przedstawia rozpocznie tegoroczną jubileuszową edycję SBF. Na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury, w Sali im. Andrzeja Wajdy zobaczymy koncert podczas którego wystąpi MARTYNA JAKUBOWICZ & PRZYJACIELE  (PL). Koncert otwarcia SBF 2017 będzie transmitowany na antenie radiowej ,,Trójki" w trakcie audycji ,,Bielszy odcień bluesa", jedynej audycji bluesowej w ogólnopolskim radiu.

Podczas jubileuszowej edycji SBF wystąpią również: MIKE ANDERSEN (DK), RICK ESTRIN & THE NIGHTCATS (USA), KING KING (UK), THOM & THE TONE MASTERS (FR),TOM PORTMAN TRIO (IE), JAN GAŁACH BAND (PL), HOT WATER (PL), PIOTR NOWAK (PL), ELA DĘBSKA (PL), CHEAP TOBACCO (PL), MR. BIG JACK (PL), BELKIN & SOCHINAS BLUES DUO (LT), GENERAL SOUND (PL), MAKAR & CHILDREN OF THE CORN (PL), ROLL & TUMBLE BLUES DUO (PL/DE), DANNY BOY EXPERIENCE (PL), HENDRIX RESURRECTION (PL) oraz wielu innych.

W ramach Suwałki Blues Festival 2017 od 6 do 9 lipca 2017 odbędzie się :

  • 11 koncertów plenerowych głównych,

  • 15 koncertów plenerowych na mniejszych scenach,

  • 10 koncertów klubowych

  • 5 koncertów w ramach Polish Blues Challenge 2018 - konkurs zespołów w nowej formule, podczas którego uznane w środowisku bluesowym zespoły powalczą o kwalifikacje do European Blues Challenge 2018

  • wystąpi ponad 35 zespołów, ponad 200 muzyków m.in.  z USA, Wielkiej Brytanii, Danii, Francji, Niemiec, Irlandii, Litwy i Polski

 Nie może was zabraknąć w Suwałkach 6-9 lipca 2017 r.!

 

POLISH BLUES CHALLENGE 2018

Po raz czwarty w historii SBF odbędą się kwalifikacje do European Blues Challenge. Tym razem jednak bez konkursu młodych zespołów i pod nową nazwą POLISH BLUES CHALLENGE 2018.

Oprócz nowej nazwy zmieniamy również główne zasady i zapraszamy do udziału tylko i wyłącznie zespoły (trio i więcej osób) znane już w środowisku bluesowym, o uznanej marce i sporym doświadczeniu scenicznym, posiadające w swoim dorobku wydawnictwa płytowe (co najmniej jeden pełny album wydany po 2010 r.) i udział w liczących się krajowych festiwalach bluesowych i pochodzące z terytorium Polski. Repertuar zespołu musi zawierać także utwory z tekstami w języku angielskim. Formuła kwalifikacji umożliwia start zespołom, których twórczość nawiązuje do muzyki bluesowej i gatunków pokrewnych.

Udział w „POLISH BLUES CHALLENGE 2018 - kwalifikacje do European Blues Challenge 2018” można zgłaszać do 14 kwietnia 2017 r. Wybrane zespoły w dniu 8 lipca 2017 roku zaprezentują się na żywo podczas Suwałki Blues Festival 2017 na scenie na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach w ramach „POLISH BLUES CHALLENGE 2018 - kwalifikacje do European Blues Challenge 2018”. Zwycięzcy przyznana zostanie kwalifikacja do udziału i reprezentowania naszego kraju w ramach European Blues Challenge 2018 w Norwegii, organizowanego przez European Blues Union (www.europeanbluesunion.com) oraz nagroda Grand Prix Suwałki Blues Festival – nagroda Prezydenta Miasta Suwałk (statuetka) wraz z nagrodą pieniężną.

W jury zasiądą znani dziennikarze oraz przedstawiciel organizatora.

REGULAMIN „POLISH BLUES CHALLENGE 2018 - kwalifikacje do European Blues Challenge 2018” dostępny jest na stronie www.suwalkiblues.com

 Komentarze
matka muminka  24.06.2017 19:10

ty tata, z sekty jerzyka, niepotrzebnie atakujesz pana Janka a do tego robisz złą reklamę festiwalu blues na świecie. wstydź się bucu.

tata muminka  30.03.2017 17:36

dżem po raz 3, nocna po raz 4, martyna po raz 2 ..??? może ciemny lud to lubi. gorzej z kultem pana jana !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! szczęście , że jest jeszcze kilka innych miejscówek . polecam blues na świecie festiwal.

Młody bluesman  23.03.2017 19:33

To wspaniała wiadomość dla młodych wykonawców muzyki bluesowej, którzy zostaną zastąpieni naszymi weteranami. Za duże wygrane proponowaliście to się starzy zreflektowali i już od tego roku będzie grał na przemian Dżem, Cree, Nocna Zmiana Bluesa, Śląska Grupa, Kasa Chorych i inne. A jakby się młodzi za bardzo rzucali to można zawyżyć kryteria np.: ...... zagrać mogą tylko zespoły, które powstały przed 2000 rokiem. I tak wszystko wróci do normy ,,My zawsze na scenie a wy w garażu - już nam nie zagrażacie,,.

CAPTCHA Image

Przepisz kod z obrazka:


[ Zmień kod ]

  

Prenumerata roczna KRAJOWA
(4 numery, w tym koszty wysyłki)
74 zł - przesyłka zwykła
84 zł - przesyłka polecona
Uwaga! Z ukazaniem się każdego numeru pomiędzy prenumeratorami losujemy pięć trzypłytowych pakietów.

Zapraszamy do naszego archiwum sięgającego 2000 r.

Czytelnicy w "barwach" TB -
wyślij fotkę i dołącz do nas!

Agencja koncertowo-wydawnicza Delta jest wydawcą Kwartalnika Twój Blues - jedynego ogólnopolskiego magazynu, poświęconego w całości muzyce bluesowej.

twojblues.com      Aktualności      Prenumerata      Archiwum magazynu      Download      Galeria      Linki

Copyright © 2000 - 2019   Agencja Koncertowo Wydawnicza Delta