www.twojblues.com  |  Pismo ludzi bluesa!
Wydawnictwo    |   Redakcja    |   Reklama    |   Kontakt
Brytyjski blues wraca na Rawę

Data dodania: 07.06.2017

Tag: Rawa Blues

Brytyjski blues wraca na Rawę
Po dziesięcioletniej przerwie, wśród gwiazd Rawa Blues Festival znów znalazł się artysta z Wysp Brytyjskich. To Kris Barras – postać nietuzinkowa, łącząca granie bluesa z uprawianiem mieszanych sztuk walki. Jego płyta ubiegłoroczna płyta „Lucky 13" cieszy się sporym powodzeniem wśród angielskich  fanów gatunku, czego dowodem jest drugie miejsce na liście Amazon Blues Charts oraz trzecia lokata notowania iTunes. 30 września Kris Barras z zespołem po raz pierwszy wystąpią w naszym kraju.

- Albumem „Lucky 13", Barras udowodnił, że jest utalentowanym kompozytorem i instrumentalistą, że w jego muzyce procentuje zdobyte dotychczas doświadczenie przekładające się na jakość brzmienia – mówi Marek Jakubowski, znawca bluesa i członek Rady Artystycznej Festiwalu. 

 

Inny znakomity fachowiec od bluesa – Ryszard Gloger (również członek Rady Artystycznej Rawy Blues) cieszy się z powrotu Brytyjczyków do katowickiego „Spodka":

- Trochę ulegliśmy złudzeniu, że blues to przede wszystkim Stany Zjednoczone i zapomnieliśmy jak wiele fantastycznych rzeczy dzieje się w Wielkiej Brytanii i że nie trzeba wyłącznie wspominać Johna Mayalla i zespołów z brytyjskiego boomu lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, ale że pojawił się ogromny i rewelacyjny rynek. Tam przecież działa kilkudziesięciu znakomitych gitarzystów, którzy walczą o prymat w swoim kraju. Można się tylko cieszyć, że na Rawie znów w takiej pigułce usłyszymy coś z Wysp Brytyjskich i że będzie to początek bardziej wnikliwej obserwacji tamtejszej sceny, tego co w Anglii najlepsze. Właściwie cały program Rawa Blues Festival można byłoby skompletować z bardzo dobrych wykonawców brytyjskich i myślę, że to również by odbiorców zachwyciło.

 

 

Europejscy krytycy muzyczni nie szczędzą komplementów Barrasowi. „Jego palce mają bezpośrednie połączenie z duszą", „Niesamowity, naturalny, energetyczny", „Jego płyta nigdy nie pokryje się kurzem na półce" - to cytaty z recenzji płyty „Lucky 13". To drugie pełnowymiarowe wydawnictwo w karierze muzyka. Wcześniej – własnym sumptem - ukazał się album zatytułowany po prostu „Kris Barras Band". 

- On gra bluesa, który ma wyraźne odniesienia do źródeł gatunku. To nie jest rockowe granie z lekkim bluesowymi wtrętami, tylko odwrotnie – podkreśla Ryszard Gloger.

- Spodziewam się, że ten jedyny koncert Kris Barras Band w naszym kraju, podczas jego tournée po Europie promującego wspomniany album zostanie dobrze przyjęty przez publiczność Rawy Blues – dodaje Marek Jakubowski.

37. Rawa Blues Festival potrwa trzy dni. 28 września gratka dla wielbicieli gitarowych popisów – klinika prowadzona przez Sonny'ego Landretha, mistrza techniki slide. Dzień później – koncert w sali NOSPR z udziałem Eden Brent oraz Irek Dudek Big Band. W sobotę blues rozbrzmiewał będzie w „Spodku", a wśród zagranicznych gwiazd: Kris Barras Band, Tim Woodson & Heir Harmony, Sonny Landreth i Marcus King Band.

Bilety na festiwal dostępne są w ogólnopolskiej sieci Ticketpro.

 

----

37. Rawa Blues Festival

28-30 września 2017

 

Katowice

 

28.09 NOSPR (Warsztaty)

29.09 NOSPR

30.09 SPODEK

 

Zagrają:

 

NOSPR:

Eden Brent

Irek Dudek Big Band

 

SPODEK:

Scena główna:

Sonny Landreth

Kris Barras Band

Marcus King

Tim Woodson & The Heirs of Harmony

 

Grzegorz Kapołka Trio, 

Sobo Blues Band 

Wes Gałczyński & Power Train

Pola Chobot & Adam Baran

Two Timer

 

Mała Scena:

Forsal

Rockomotive

Tandeta Blues Band

Hold Blues

Blackberry Brothers

Adam Bartoś

Hubert Szczęsny.

 Komentarze
CAPTCHA Image

Przepisz kod z obrazka:


[ Zmień kod ]

  

Prenumerata roczna KRAJOWA
(4 numery, w tym koszty wysyłki)
74 zł - przesyłka zwykła
84 zł - przesyłka polecona
Uwaga! Z ukazaniem się każdego numeru pomiędzy prenumeratorami losujemy pięć trzypłytowych pakietów.

Zapraszamy do naszego archiwum sięgającego 2000 r.

Czytelnicy w "barwach" TB -
wyślij fotkę i dołącz do nas!

Agencja koncertowo-wydawnicza Delta jest wydawcą Kwartalnika Twój Blues - jedynego ogólnopolskiego magazynu, poświęconego w całości muzyce bluesowej.

twojblues.com      Aktualności      Prenumerata      Archiwum magazynu      Download      Galeria      Linki

Copyright © 2000 - 2018   Agencja Koncertowo Wydawnicza Delta