www.twojblues.com  |  Pismo ludzi bluesa!
Wydawnictwo    |   Redakcja    |   Reklama    |   Kontakt
Solowa płyta skazanego na bluesa

Data dodania: 27.06.2017

Tag: Maciej Lipina

Solowa płyta skazanego na bluesa

Po trzech albumach wydanych z zespołem Ścigani, występach w oratorium „Nieszpory Ludźmierskie”, sesji „Acoustic 8 filmów” z legendą polskiego heavy metalu Katem oraz roli Ryśka Riedla w spektaklu teatralnym „Skazany na bluesa”, nadszedł czas na nagranie w pełni autorskiej solowej płyty. Materiał sygnowany przez Macieja Lipinę ukaże się jesienią tego roku.Utwory zostały zarejestrowane w wojkowickim studio MAQ Records. Hasło „płyta solowa” Maciek potraktował dosłownie i sam postanowił zagrać na wszystkich instrumentach. - Album wypełnią melodyjne piosenki, nie chciałem zamykać się wyłącznie w rockowej, czy bluesowej stylistyce –podkreśla.

 

 

„Maciek to polski John Mayer” - komplementował go Wojtek Olszak, ceniony producent muzyczny, która pracował z nim podczas sesji trzeciego albumu zespołu Ścigani. „Maciej Lipina obok Piotra Cugowskiego to ścisła krajowa czołówka tego typu śpiewania…” - pisał znany dziennikarz muzyczny Lesław Dutkowski.

 

 O Macieju Lipinie zrobiło się głośno w 2009 roku, dzięki sukcesom ze Ściganymi w programie „Hit Generator”, emitowanym na antenie telewizyjnej „Dwójki”. Zespół zdobył dwie statuetki Super Hit TVP2 za utwory „Niby razem” i „Uwierz mi chociaż raz”. W tym samym roku  wygrał również Grand Prix na Blues Rock Jazz Festival. 

 

Od trzech lat, Maciej Lipina wciela się w postać Ryśka Riedla w spektaklu „Skazany na bluesa”, wyreżyserowanym w Teatrze Śląskim w Katowicach przez Arkadiusza Jakubika.  Przedstawienie wystawiane jest nie tylko na deskach teatralnych, ale także w dużych halach widowiskowych w całym kraju.

Premiera jego solowej płyty z pewnością będzie dużym wydarzeniem artystycznym 2017 roku.

 

 

 Komentarze
CAPTCHA Image

Przepisz kod z obrazka:


[ Zmień kod ]

  

Prenumerata roczna KRAJOWA
(4 numery, w tym koszty wysyłki)
74 zł - przesyłka zwykła
84 zł - przesyłka polecona
Uwaga! Z ukazaniem się każdego numeru pomiędzy prenumeratorami losujemy pięć trzypłytowych pakietów.

Zapraszamy do naszego archiwum sięgającego 2000 r.

Czytelnicy w "barwach" TB -
wyślij fotkę i dołącz do nas!

Agencja koncertowo-wydawnicza Delta jest wydawcą Kwartalnika Twój Blues - jedynego ogólnopolskiego magazynu, poświęconego w całości muzyce bluesowej.

twojblues.com      Aktualności      Prenumerata      Archiwum magazynu      Download      Galeria      Linki

Copyright © 2000 - 2018   Agencja Koncertowo Wydawnicza Delta