www.twojblues.com  |  Pismo ludzi bluesa!
Wydawnictwo    |   Redakcja    |   Reklama    |   Kontakt
IX Praski Blues

Data dodania: 19.02.2018

Tag: Sławek Wierzcholski

IX Praski Blues

Zbliża się IX odsłona cyklu koncertowego Praski Bluesa. Tym razem będzie to edycja Edycja Specjalna! Okazją dla tego wydarzenia, jest 35-lecie działalności, oraz promocja nowej płyty tej znakomitej, niezmiernie cenionej i popularnej w Polsce grupy, będącej jednym z najświetniejszych rodzimych przedstawicieli tradycji muzycznych, wywodzących się z Delty Mississippi i tworzącej na jej bazie znakomity, autorski materiał.SŁAWEK WIERZCHOLSKI i NOCNA ZMIANA BLUESA
Piątek, 23 lutego, 2018
Godzina 19:00
Centrum Promocji Kultury, Praga Południe.
ul. Podskarbińska 2.
 
Ta odsłona Praskiego Bluesa jest biletowana.
Bilety są w cenie 20 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu koncertu)
 
Ze względu na rangę wydarzenia i jego warunki techniczne, tym razem nie przewidujemy jam session, za co serdecznie przepraszamy.
 
Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa 
to najpopularniejszy polski wykonawca bluesa. Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 35 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów!
Dwadzieścia osiem wydanych płyt (3 LP, 4 DVD, 21 CD), nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujace gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B.King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989) . Począwszy od festiwalu RAWA BLUES w roku 1983, Nocna Zmiana Bluesa zagrała kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie całej Europie, a także w Stanach Zjednoczonych i Zimbabwe!
Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie trzech dekad działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.
Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest dziennikarzem radiowym i prasowym, organizatorem festiwali bluesowych a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa” !
Muzycy Nocnej Zmiany Bluesa to również znakomici instrumentaliści! Na szczególną uwagę zasługuje Witold Jąkalski - wirtuoz gitarowej techniki slide guitar.

W uznaniu zasług dla kultury polskiej, Sławek Wierzcholski został odznaczony m.in. Srebrnym Medalem "Gloria Artis". Przed czterema laty ukazała się poświęcona mu książka autorstwa Mirosława Pęczaka "Cały ten blues - przypadek Sławka Wierzcholskiego" a w roku ubiegłym TVP-Kultura wyemitowała film dokumentalny poświęcony Sławkowi.
 
Skład zespołu:
- Sławek Wierzcholski: śpiew, harmonijka ustna
- Marek Dąbrowski: gitara akustyczna
- Witold Jąkalski: akustyczna gitara slide 
- Piotr Dąbrowski: akustyczna gitara basowa, śpiew
- Grzegorz Minicz : perkusja


Komentarze
CAPTCHA Image

Przepisz kod z obrazka:


[ Zmień kod ]

  

Prenumerata roczna KRAJOWA
(4 numery, w tym koszty wysyłki)
74 zł - przesyłka zwykła
84 zł - przesyłka polecona
Uwaga! Z ukazaniem się każdego numeru pomiędzy prenumeratorami losujemy pięć trzypłytowych pakietów.

Zapraszamy do naszego archiwum sięgającego 2000 r.

Czytelnicy w "barwach" TB -
wyślij fotkę i dołącz do nas!

Agencja koncertowo-wydawnicza Delta jest wydawcą Kwartalnika Twój Blues - jedynego ogólnopolskiego magazynu, poświęconego w całości muzyce bluesowej.

twojblues.com      Aktualności      Prenumerata      Archiwum magazynu      Download      Galeria      Linki

Copyright © 2000 - 2019   Agencja Koncertowo Wydawnicza Delta