www.twojblues.com  |  Pismo ludzi bluesa!
Wydawnictwo    |   Redakcja    |   Reklama    |   Kontakt
Delmark Records sprzedane

Data dodania: 03.05.2018

Tag: Delmark

Delmark Records sprzedane

Bob Koester, założyciel i dotychczasowy właściciel legendarnej chicagowskiej bluesowo-jazzowej wytwórni płytowej, sprzedał ją muzykom Julii A. Miller i Elbio Barilari.Delmark jest najdłużej działającej niezależną wytwórnią płytową zajmującą się jazzem i bluesem. Choć od lat kojarzona z Chicago, Bob Koester założył ją w 1953 roku w St. Louis. Początkowo nazwa brzmiała Delmar. Po czasie Koester dodał literkę „k”, jako nawiązanie do swojego nazwiska. Dzięki wytwórni światło dzienne ujrzały nazwiska takie, jak Jimmy Dawkins, Junior Wells, Sleepy John Estes, Arthur ‘Big Boy’ Crudup, Sonny Stitt, Little Milton, Little Walter, Robert Jr. Lockwood, Magic Sam, T-Bone Walker, Otis Rush. 

 

86-letni Koester sprzedał markę Delmark bo jest gotów na emeryturę. Warunkiem było kupno całego pakietu, na który składają się nie tylko wytwórnia płytowa, ale i prawa do dawnych nagrań, i studio nagraniowe. Nowi właściciele są muzykami oraz wykładowcami uniwersyteckimi (na kierunkach związanych z muzyką), co daje nadzieję, że nowy „zakup” zostanie przez nich potraktowany tak, jak na to zasługuje: jak skarb i kawał historii muzyki.Komentarze
CAPTCHA Image

Przepisz kod z obrazka:


[ Zmień kod ]

  

Prenumerata roczna KRAJOWA
(4 numery, w tym koszty wysyłki)
74 zł - przesyłka zwykła
84 zł - przesyłka polecona
Uwaga! Z ukazaniem się każdego numeru pomiędzy prenumeratorami losujemy pięć trzypłytowych pakietów.

Zapraszamy do naszego archiwum sięgającego 2000 r.

Czytelnicy w "barwach" TB -
wyślij fotkę i dołącz do nas!

Agencja koncertowo-wydawnicza Delta jest wydawcą Kwartalnika Twój Blues - jedynego ogólnopolskiego magazynu, poświęconego w całości muzyce bluesowej.

twojblues.com      Aktualności      Prenumerata      Archiwum magazynu      Download      Galeria      Linki

Copyright © 2000 - 2018   Agencja Koncertowo Wydawnicza Delta