www.twojblues.com  |  Pismo ludzi bluesa!
Wydawnictwo    |   Redakcja    |   Reklama    |   Kontakt
Puławskie Lato Bluesowe

Data dodania: 10.07.2018

Tag: Puławskie Lato Bluesowe

Puławskie Lato Bluesowe

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Puławskiego Lata Bluesowego, a wraz z nią, odbywające się już po raz dwunasty warsztaty muzyki bluesowej. Pięciodniowe spotkania skierowane są do wszystkich chętnych wokalistów i instrumentalistów zainteresowanych doskonaleniem swoich umiejętności muzycznych oraz miłośników fotografii reporterskiej. 24 sierpnia, w ramach Puławskiego Lata Bluesowego, wystąpi Jonn Del Toro Richardson Band.Jonn Del Toro Richardson: 24 sierpnia br. o godz. 20:00 do Klubu Peweks Art&Music (ul. Centralna 1). Rezerwacja i informacja w kasie POK „Dom Chemika”, tel. 81 886 20 24.

Jonn Del Toro Richardson muzykę bluesową interpretuje w unikalny sposób, łącząc szeroki wachlarz stylistyk: od teksańskiego bluesa po latin funk. W 2005 roku wraz z zespołem The Blue Mercy Band wziął udział w International Blues Challenge w Memphis, gdzie zdobył główną nagrodę. W 2008 roku album zespołu pt. „Cotton Field To Coffee House” uhonorowano Blues Music Award w kategorii Best New Artist Debiut. Jonn Del Toro Richardson występuje też na czele własnego zespołu i towarzyszy innym liderom (Otis Taylor, Bob Margolin, Hubert Sumlin, James Cotton, Bob Stroger, Willie “Big Eyes” Smith, Anson Funderburgh, Ronnie Earl, Rich Del Grosso, Gary Moore). W 2013 roku wspólnie z Seanem Carney’em nagrali album „Drivin’ Me Wild”. W roku 2015 ukazał się solowy debiut Jonna zatytułowany „Tengo Blues” (nominowany do Blues Blast Music Award).

 

WARSZTATY — INFORMACJE OD ORGANIZATORA:

Nasze warsztaty prowadzą profesjonalni muzycy i instruktorzy:

• Katarzyna Mirowska - klasa wokalna - absolwentka w klasie instrumentalnej i wokalnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia we Wrocławiu, wykładowca we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Oprócz czynnego śpiewania prowadzi działalność pedagogiczną. Jest nauczycielem śpiewu specjalizującym się w metodzie Speech Level Singing S. Riggsa. Zajmuje się wokalnym przygotowaniem aktorów do spektakli. Na stałe związana jest z Teatrem Muzycznym Capitol, współpracowała z wrocławskim Teatrem Współczesnym oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną w Krakowie. Pracuje jako muzyk sesyjny, prowadzi ożywioną działalność w kraju za granicą.

 

• dr Marcin Wawrzynowicz - klasa wokalna - wokalista, kompozytor, pedagog, absolwent wokalistyki Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Finalista wielu konkursów i laureat kilku nagród indywidualnych. Na swym koncie ma dwa autorskie albumy CD („Missa Pacis” 2009 i „Camamey „2012). Od roku 2010 jest pracownikiem dydaktyczno-naukowym. W 2017 r. uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych, w dyscyplinie wokalistyka. Prowadzi klasę śpiewu w Katowickiej Akademii Muzycznej oraz w Instytucie Jazzu PWSZ w Nysie.

 

• Jacek Jaguś - klasa gitary elektrycznej - kilkakrotnie wybierany jednym z najlepszych polskich gitarzystów bluesowych. Ma na koncie występy na wszystkich znaczących festiwalach bluesowych w Polsce oraz współpracę z uznanymi muzykami, takimi jak Leszek Cichoński czy chicagowski gitarzysta Phil Guy. Od kilku lat prowadzi działalność dydaktyczną prowadząc warsztaty gitarowe oraz wykłady o tematyce muzycznej (projekt Akademia Bluesa, Blues nad Bobrem, Letnie Warsztaty Bluesowe w Bolesławcu).

 

• Bartosz Łęczycki - klasa harmonijki - uznany za najlepszego harmonijkarza w Polsce w roku 2005, 2006, 2007, 2009, 2017 (wg czytelników kwartalnika "Twój Blues"). Otrzymał 2 platynowe płyty za albumy "Koledzy" (2007) oraz "Męska Muzyka" (2008). Wszechstronny muzyk sesyjny (swobodnie czuje się w każdym gatunku muzyki), biegle posługuje się techniką overbending, która pozwala grać w każdej tonacji na 10cio kanałowej harmonijce diatonicznej. Najbardziej ceniony pedagog i aktywny popularyzator harmonijki (prowadzi ok. 30 warsztatów rocznie w Polsce i w Europie).

 

• Andrzej Stagraczyński - klasa gitary basowej - od wielu lat związany z wrocławskim środowiskiem muzycznym. Koncertował z wieloma muzykami i zespołami w kraju i za granicą. Od wielu lat prowadzi warsztaty nauki gry na gitarze basowej m.in. w Puławach, Krakowie, Gostyniu.

 

• Łukasz Sobolak - klasa perkusji - brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. w Jazz Goes to Town w Czechach, którego jest laureatem. Muzyka którą wykonuje bazuje głównie na jazzie i trip hopie. Wspaniały muzyk, wykładowca i wychowawca.

 

• Rafał Karasiewicz - klasa instrumentów klawiszowych - muzyk, wykładowca we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz we Wrocławski Studiu Musicalowym. Współpracuje z Krzysztofem Kiliańskim, Krzesimirem Dębskim, Krzysztofem Herdzinem i Leszkiem Możdżerem, a także z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu i Orkiestrą Tomasza Szymusia.

 

• Daniel Mróz - klasa fotograficzno-reporterska - instruktor fotografii w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach, wykładowca w Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym (Podyplomowe Studia Fotografii), fotoreporter Polskiego Radia Lublin (w latach 2007-2010). Fotoreporter magazynu "Lajf". Organizator corocznych 24-godzinnych Maratonów Fotograficznych.

 

W tym roku, ze względu na modernizację głównej siedziby POK „Dom Chemika”, zajęcia będą odbywały się w bursie Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego, ul. Norwida 8A (warsztaty muzyczne) i Młodzieżowym Domu Kultury (zajęcia w ciemni fotograficznej). Z koncertami i codziennymi jam session gościć będziemy w klubie Peweks Art & Music.

 

Liczba miejsc w klasach jest ograniczona. O przyjęciu do klasy decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

 

 

Udział w warsztatach należy zgłosić poprzez formularz rejestracyjny.

 

 

 

Potwierdzeniem zgłoszenia jest dokonanie wpłaty:

 

• w klasach instrumentalnych i wokalnych - 350 zł (pakiet warsztaty + koncerty)

• w klasie fotograficzno-reporterskiej - 150 zł (pakiet warsztaty + koncerty)

• opłata za nocleg i pełne wyżywienie przez 5 dni (w Bursie RCKU) – 325 zł

 

Wszelkie pytania można kierować poprzez adres e-mailowy blues@domchemika.pl oraz telefonicznie 81 887 96 01 – Katarzyna Nowak.

 

Organizatorzy: Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika", Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Promyk”. Zadanie dofinansowane z budżetu Miasta Puławy

 

Więcej informacji: https://www.domchemika.pl/pulawskie-lato-bluesowe.htmlKomentarze
CAPTCHA Image

Przepisz kod z obrazka:


[ Zmień kod ]

  

Prenumerata roczna KRAJOWA
(4 numery, w tym koszty wysyłki)
74 zł - przesyłka zwykła
84 zł - przesyłka polecona
Uwaga! Z ukazaniem się każdego numeru pomiędzy prenumeratorami losujemy pięć trzypłytowych pakietów.

Zapraszamy do naszego archiwum sięgającego 2000 r.

Czytelnicy w "barwach" TB -
wyślij fotkę i dołącz do nas!

Agencja koncertowo-wydawnicza Delta jest wydawcą Kwartalnika Twój Blues - jedynego ogólnopolskiego magazynu, poświęconego w całości muzyce bluesowej.

twojblues.com      Aktualności      Prenumerata      Archiwum magazynu      Download      Galeria      Linki

Copyright © 2000 - 2019   Agencja Koncertowo Wydawnicza Delta