www.twojblues.com  |  Pismo ludzi bluesa!
Wydawnictwo    |   Redakcja    |   Reklama    |   Kontakt
Victor Wainwright Kolejną Gwiazdą Rawy Blues

Data dodania: 09.04.2019

Tag: Victor Wainwright

Victor Wainwright Kolejną Gwiazdą Rawy Blues

Był wśród nominowanych do tegorocznych nagród Grammy. Znalazł się w tym doborowym towarzystwie jako twórca „Najlepszego współczesnego albumu bluesowego”. Utworów z tej płyty, polscy miłośnicy tego gatunku już wkrótce będą mogli posłuchać na żywo w katowickim „Spodku”. Amerykański pianista i wokalista Victor Wainwright to kolejna gwiazda 39 Rawa Blues Festival.Pochodzący ze stanu Georgia artysta jest przedstawicielem młodszej generacji współczesnego bluesa. Dzięki swojemu wyjątkowemu talentowi odświeża boogie woogie, bluesa i rhythm and bluesa, a widowiskowymi występami podczas długich trasach koncertowych udało mu się podbić serca publiczności.

    Wainwright jest dwukrotnym laureatem prestiżowej Blues Music Awards, zwanych często „Bluesowymi Oscarami”. Był między innymi uznany za najlepszego pianistę.  Przed rokiem jego album „Victor Wainwright And The Train” trafił na szczyt najlepiej sprzedających się bluesowych wydawnictw prestiżowego magazynu muzycznego „Billboard”, co jest niebywałym sukcesem tego artysty. Zebrał entuzjastyczne recenzje w mediach. Płyta przyniosła mu również wspomnianą wcześniej nominację do Grammy Awards.

    Victor dorastał w muzycznej rodzinie, bluesa grali zarówno jego ojciec, jak i dziadek. Słuchał dużo B.B.Kinga, Ray'a Charlesa, Jamesa Browna, Muddy'ego Watersa, Howlin Wolfa, ale też pionierów rock and rolla – Jerry'ego Lee Lewisa i Little Richarda. Wpływy mistrzów można znaleźć zarówno w jego autorskich kompozycjach, jak i w żywiołowymi zachowaniu na scenie.

    Artysta ma w dorobku sześć płyt. Nagrywał dla wytwórni Blind Pig, mającej w katalogu wiele bluesowych legend. Obecnie współpracuje z kolejnym liczącym się wydawcą – niemiecką wytwórnią Ruf.

    39 Rawa Blues Festival odbędzie się w dniach 11-12 października. Bilety trafią do sprzedaży 1 maja. Będą dostępne w ogólnopolskiej sieci Ticketmaster. Na maj, organizatorzy przygotowują również niespodziankę związaną z wejściówkami na imprezę. Szczegóły wkrótce!Komentarze
CAPTCHA Image

Przepisz kod z obrazka:


[ Zmień kod ]

  

Prenumerata roczna KRAJOWA
(4 numery, w tym koszty wysyłki)
80 zł - przesyłka zwykła
90 zł - przesyłka polecona
Uwaga! Z ukazaniem się każdego numeru pomiędzy prenumeratorami losujemy pięć trzypłytowych pakietów.

Zapraszamy do naszego archiwum sięgającego 2000 r.

Czytelnicy w "barwach" TB -
wyślij fotkę i dołącz do nas!

Agencja koncertowo-wydawnicza Delta jest wydawcą Kwartalnika Twój Blues - jedynego ogólnopolskiego magazynu, poświęconego w całości muzyce bluesowej.

twojblues.com      Aktualności      Prenumerata      Archiwum magazynu      Download      Galeria      Linki

Copyright © 2000 - 2019   Agencja Koncertowo Wydawnicza Delta