Po wielu latach Biała Blues Festival powraca do już zadaszonego i urokliwego amfiteatru,  położonego w pięknej scenerii Parku Radziwiłłowskiego. Festiwal istnieje od 2008 r. i należy do jednego z ciekawszych tego typu na Ścianie Wschodniej, jest od lat wizytówką kulturalną Białej Podlaskiej. Od  początku ma charakter prezentacji, a nie konkursu.                       

Tegoroczna edycja  poświęcona będzie pamięci Jimiego Hendrixa w 50. rocznicę śmierci.                       Wezmą w niej udział czołowi artyści polskiej sceny bluesowej, a także znany brytyjski gitarzysta Jack Moore, który koncert dedykuje również pamięci swojego sławnego ojca – Gary’ego Moore’a.                                                                                                                                                                                                                                        

13 września 2020, Biała Podlaska / Amfiteatr (ul. Warszawska 12)

Rozpoczęcie festiwalu godz.16.00                                                                                          

Honorowy Patronat: Prezydent Miasta Biała Podlaska  Michał Litwiniuk

Organizator: Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe

Dyrektor Festiwalu : Jarosław Michaluk

Wystąpią:

Hard Times 

Magda Piskorczyk

Gary Moore Tribute Band feat. Jack Moore /UK/PL/

Wsparcie finansowe festiwalu: Urząd Marszałkowski w Lublinie, Urząd Miasta Biała Podlaska, ZAiKS, STOART, Sponsorzy prywatni.                                                              

Bilety w cenie 50 zł już są dostępne w przedsprzedaży  online na www. niezla-sztuka.pl a także  w Pizzerii “Roma” ul.Brzeska 1 tel.  781 554 553 , Kawiarnia Coffeelove, Plac Rubina 11-14 tel.693 890 281, Sklep Muzyczny “Music Audio” ul.Janowska 11 tel.83/342 57 47

W związku z panującą pandemią Koronawirusa Covid-19 , festiwal będzie zorganizowany  z zachowaniem wszelkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa.