Festiwal „Lep na Bluesa” to jedno z ważniejszych wydarzeń bluesowych w tej części kraju,
a jednocześnie kulturalna wizytówka miasta. To w Józefowie przez ponad 20 lat mieszkał i tworzył Tadeusz Nalepa – założyciel legendarnego zespołu Breakout, nazywany również „ojcem polskiego bluesa”. 

W tym roku szczególnie wyczuwalna będzie jego obecność. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zagra m.in. zespół PBK Blues z Czech, którego muzycy od dawna, z dużymi sukcesami, grają utwory Tadeusza Nalepy, a także długo oczekiwany Miron Nalepa Band, który kontynuuje najlepsze tradycje polskiej muzyki rockowej i bluesowej. 

Celem Festiwalu jest popularyzacja muzyki bluesowej oraz gatunków pokrewnych. Takiego właśnie bluesa, bogatego we wpływy muzyczne, z elementami jazzu, funku, soulu czy bossa novy gra zespół The Blue Drags, który usłyszymy podczas finałowego dnia.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji „Lepu na Bluesa” będzie Irek Dudek. Artysta zaprezentuje dwa muzyczne oblicza, w tym największe przeboje Shakin` Dudi, przy których bawiła się cała Polska. Na koncercie nie zabraknie też oczywiście muzyki bluesowej w znakomitym wykonaniu lidera grupy oraz towarzyszących mu muzyków.

Józefowski festiwal bluesowy to nie tylko koncerty, ale również wydarzenia towarzyszące. W tym roku zapraszamy na 2 wystawy – rysunków Janusza Daczuka oraz obrazów Bartosza Milewskiego. Po raz pierwszy płynącą ze sceny muzykę połączymy też z lokalnym jedzeniem dostępnym na ECO TARGU.

Nad wysokim poziomem artystycznym Festiwalu co roku czuwa społeczny komitet organizacyjny,
w którego skład wchodzą znajomi i przyjaciele Tadeusza Nalepy, mieszkający w okolicy muzycy związani z bluesem: Zbigniew Jędrzejczyk, Grzegorz Muczke, Urszula Kałuszko oraz Tomasz Miturski. Co roku  Gośćmi Honorowymi są:  – Grażyna Dramowicz-Nalepa oraz Bogdan Loebl – autor tekstów do piosenek artysty.

Program Festiwalu jest dostępny pod adresem: www.mokjozefow.pl/lep-na-bluesa

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. Miejsce: scena plenerowa MOK – skwer im. św. Jana Pawła II w Józefowie. W razie deszczu koncerty zostaną przeniesione do sali widowiskowej MOK.

14. Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy „Lep na Bluesa” odbywa się w ramach obchodów 60-lecia Miasta Józefowa. 

Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Józefowa Marek Banaszek.

Patronat medialny: Radio dla Ciebie, Twój Blues, Pismo Samorządowe „Józefów nad Świdrem”.

Partnerzy: Holiday Inn Resort Warszawa – Józefów, PSB Mrówka Falenica, Wydawnictwo Świdermajer.