Witam!

To wydanie czasopisma zamyka 20. rok jego istnienia. Samemu wprost trudno mi w to uwierzyć. Doskonale pamiętam początki, kiedy pozbieranie wszystkich nitek, z jakich upleciony jest twór tak skomplikowany jak czasopismo, było ogromnym wyzwaniem i wobec rozlicznych pytań, na które trzeba było odpowiadać natychmiast, tak naprawdę nie zastanawiałem się, jak długo uda się utrzymać TB przy życiu. Była to wielka niewiadoma, ale udało się!

Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili: najpierw Czytelnikom, dla których to robimy, a w równej mierze powiększającemu się z numeru na numer gronu redakcyjnemu, w którym skupiła się prawdziwa śmietanka bluesowych publicystów i fotografików z Polski i świata. Z satysfakcją odnotowuję fakt, że cała nasza gromadka zawsze dokładała starań, żeby w każdym numerze dać z siebie wszystko, dzięki czemu myślę, że utrzymujemy stały poziom, a nawet korzystając ze zdobytych w tej pracy doświadczeń, nauczyliśmy się pełniej wykorzystywać swoje możliwości. Nigdy nie zapominam o wdzięczności dla promotorów i wydawców wspierających nas swymi reklamami, co pomaga nam na bardzo praktycznym poziomie. Szczególne podziękowania składam pod adresem pomysłodawców akcji „Prenumerata +”, która w ostatnich pięciu latach znacząco poprawiała budżet czasopisma.

Wiem, że wielu z Was ma na półkach liczne oprawione roczniki TB i raz po raz wraca do lektury konkretnych tekstów w starszych wydaniach. Z niezmiennie wielkim wzruszeniem przyjmuję takie informacje od Czytelników. Miłe to i wzmacnia sens tego, co przez 20 lat zrobiliśmy.

Wierzę, że mimo różnych przeciwności losu, jakie spotykaliśmy na naszej drodze, wytrwamy i będziemy dalej przynosić Wam bluesową nowinę.

Oddajemy do druku to wydanie w momencie ogłaszania przez władze 14-dniowego stanu zagrożenia epidemicznego. Podobnie uczyniły rządy wielu innych krajów europejskich oraz USA. Pisząc te słowa nie mam, podobnie jak my wszyscy, żadnej pewności co czeka nas jutro, za tydzień, za miesiąc. Wierzę, że świat upora się z tą straszną chorobą i życie wróci na właściwe tory, w tym także i życie koncertowe. Organizatorzy kilku planowanych na najbliższe tygodnie imprez w ostatniej chwili wycofali ich reklamy. Rozumiemy to. O ewentualnych zmianach związanych z przebiegiem imprez, których zapowiedzi zamieszczamy, będziemy bieżąco informować na naszych stronach internetowych i profilach FB. Zaglądajcie więc na nie regularnie.

W tym wydaniu TB po raz ostatni publikuje swe recenzje Piotr Gwizdała, który był z nami od pierwszego wydania, a teraz postanowił udać się na emeryturę. Piotrze, wielkie dzięki za 20 lat naszej współpracy!

Życzę ciekawej lektury jubileuszowego TB, a także życiowego spokoju i zdrowia. Trzymajcie się bezpiecznie i z dala od wszelakich wirusów. Hasło „Pozostań w domu” ma wiele pozytywnych aspektów. Skorzystajmy z nich.

Andrzej Matysik

P.S.

Poczta Polska pracuje bez zmian, więc przesyłki do prenumeratorów w kraju powinny dotrzeć około 25 marca. 

Z uwagi na czasowe ograniczenie działalności galerii handlowych, także znajdujące się tam salony EMPiK są zamknięte, pozostają otwarte wyłącznie punkty EMPiK mające siedzibę w innych miejscach.

W związku z tymi utrudnieniami wszystkim czytelnikom niebędącym prenumeratorami oferujemy zakup najnowszego TB bezpośrednio u nas w redakcji za pośrednictwem wpłaty 20 zł na konto: 88 1020 2368 0000 2102 0550 5229 z dopiskiem „TB80” i podaniem adresu do wysyłki. Przesyłki będziemy wysyłać pocztą natychmiast po wpłynięciu należności na konto.