Biała Blues Festiwal to jeden z ciekawszych festiwali bluesowych na Ścianie Wschodniej, który odbywa się nieprzerwanie od 2008 r w Białej Podlaskiej. Od początku występują na nim gwiazdy bluesa z Polski i z zagranicy, jak również młodzi zdolni wykonawcy, którym festiwal stwarza możliwość promocji. Twórcą festiwalu jest muzyk Jarosław Michaluk.

W tym roku usłyszymy m.in. znaną wokalistkę Anię Rusowicz, która zabierze nas w muzyczną podróż lat 60-tych i 70-tych, a legendarny śląski bluesman Leszek Winder lider zespołu Czarny Pies, wystąpi z największymi indywidualnościami bluesa, jazzu i rocka. Będzie też akcent zagraniczny duet bluesowy włosko-niemiecki Big Joe Stolle & Mauro Pendolfino, który mieszając boogie, soul i bluesa nie pozostawiają nikogo obojętnym. A wszystko to w niespełna rok temu oddanym do użytku, przebudowanym, zadaszonym, pięknym amfiteatrze, który mieliśmy przyjemność otwierać podczas ostatniej edycji Biała Blues Festiwalu.

Festiwal odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązującymi podczas pandemii COVID-19 przy udziale maximum 1/2 widowni.

Program festiwalu:
11 lipca (niedziela/)
17.00 – Big Joe Stolle & Mauro Pandolfino/Niemcy/Włochy/ w II części koncertu do duetu dołączy zespół The Cylinders
18.30 – Czarny Pies/Winder, Ścierański, Gałach, Kielak, Ziobro/
20.00 – Ania Rusowicz

Bilety w cenie 50 zł dostępne w przedsprzedaży online na www.niezla-sztuka.pl, a także w Pizzerii “Roma”, ul.Brzeska 1, tel.781 554 553, Kawiarnia Coffeelove, Plac Rubina 11-14, tel. 693 890 281, Sklep Muzyczny “Music-Audio”, ul. Janowska 60, tel.83/342-57-47