Przed nami jubileuszowa – 10. edycja Chatka Blues Festival. Lubelskie święto bluesa odbędzie się w dniach 11-12 października 2019 r. w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie. Impreza odbywa się cyklicznie od 2010 roku, to jeden 
z najciekawszych bluesowych festiwali we wschodniej Polsce. Występuje tu co roku wielu znakomitych artystów z Polski i zagranicy prezentując różne oblicza bluesa, zarówno akustycznego jak i elektrycznego.

PROGRAM CHATKA BLUES FESTIVAL 2019

11.10.2019 (piątek), godz. 19:00 – mała  Sala Widowiskowa ACK UMCS „Chatka Żaka”  

 • 11.10.2019 (piątek)  

– Blues Junkers 

– Cichoński / Grabowy 

– Nick Schnebelen (Kansas City, USA)

12.10.2019 (sobota), godz. 19:00 – mała  Sala Widowiskowa ACK UMCS „Chatka Żaka”  

 • 12.10.2019 (sobota) 

– Piotr Restecki

– Tymkoff / Łęczycki 

– Carlos Johnson and Hoo Doo Band (Chicago, USA/ Polska)

 

Szczegółowy program i informacje o wykonawcach znajdują się na oficjalnej stronie festiwalu.   

Bilety są już dostępne na e.Bilet.pl      Weź udział w wydarzeniu !   Serdecznie zapraszamy !!!   

W trakcie jubileuszowej edycji CHBF odbędzie się 6 koncertów, w trakcie których miłośnicy bluesa będą mogli posłuchać muzyki w najlepszym wydaniu. Zarówno podczas pierwszego jak i drugiego dnia festiwalu zagrają amerykańskie gwiazdy – w piątek Nick Schnebelen (Kansas City, USA) a w sobotę Carlos Johnson & Hoo Doo Band (Chicago, USA/ Polska). Będzie też dużo grania akustycznego z najwyższej półki.

 

ORGANIZATORZY

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) we współpracy z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Partnerem festiwalu jest Fundacja Absolwentów UMCS, a jego Producentem technicznym – ACK UMCS „Chatka Żaka”.  Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Lublin – Dr Krzysztof Żuk i JM Rektor UMCS – Prof. Stanisław Michałowski. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Adam Bartoś.  

 

BILETY 

Przedsprzedaż biletów na koncerty w promocyjnych cenach odbywa się za pośrednictwem serwisu eBilet.pl w terminie od 20 sierpnia 2019 r. do 10 października 2019 r. 

Bilety będzie można zakupić stacjonarnie w kasie Akademickiego Centrum Kultury Chatka Żaka (od 12 września) w godz. 14:00-17:00. W dniach koncertów (11-12 października) – sprzedaż przed koncertami od godz.18:00.

 

Cennik biletów na Chatka Blues Festival 2019:

Bilet jednodniowy:

 • I dzień Festiwalu
  50 zł w przedsprzedaży stacjonarnej i online | 60 zł (w dniu koncertu)
 • II dzień Festiwalu
  50 zł w przedsprzedaży stacjonarnej i online | 60 zł (w dniu koncertu)

Bilet dwudniowy (karnet):

 • I i II dzień Festiwalu
  70 zł w przedsprzedaży stacjonarnej i online | 80 zł (w dniu koncertu)

 

INFORMACJE
Więcej informacji o wydarzeniu „Chatka Blues Festival” znajduje się na stronie: http://chatkablues.pl/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/chatkablues