W tym tygodniu premierę miała debiutancka płyta zespołu Sunday Morning zatytułowana „Sunday Morning”. Płytę promuje piosenka „Nie ma tam nic”, która w stacjach radiowych zadebiutowała w poniedziałek 10. stycznia 2022r.
Zespół Sunday Morning powstał w listopadzie 2015 roku w Lesznie z inicjatywy perkusisty Andrzeja Maya. Od tamtej pory zyskuje coraz większe rzesze fanów, zbierając pozytywne recenzje i komentarze. Fascynacje i inspiracje muzyczne poszczególnych muzyków mocno od siebie odbiegają, a mimo to razem tworzą harmonijny kolektyw. Po ponad sześciu latach poszukiwań swojej muzycznej drogi, zespół wydaje debiutancką płytę zatytułowaną… „Sunday Morning”.

Płyta zawiera dziewięć utworów o zróżnicowanej stylistyce. Wpływ na to mają wspomniane wcześniej zróżnicowane inspiracje muzyczne członków zespołu, a za sprawą pianisty także korzenie z półwyspu Iberyjskiego. Portugalczyk Iuri Gaspar to absolwent Wyższej Szkoły Muzyki w Lizbonie, który od 2014 roku mieszka w Polsce. Wszystkie te elementy wspaniale łączy, pochodząca z Kościana, utalentowana wokalistka Daria Kaczór-Boś. Dodatkowej energii daje kompozycjom sekcja dęta. Kompozytorem wszystkich utworów, a także autorem trzech tekstów na płycie jest gitarzysta Przemysław Maćkowiak. Także trzy teksty napisała wokalistka zespołu Daria Kaczór-Boś, a pozostałe trzy leszczyńska poetka Sabina Klak.

Płytę nagrano w składzie:
Daria Kaczór-Boś – śpiew, chórki
Przemysław Maćkowiak – gitary
Iuri Gaspar – instrumenty klawiszowe
Sławomir Pluta – gitara basowa
Andrzej May – perkusja
Rafał Gubański – saksofony
Gościnnie:
Damian Ruskowiak – trąbka

Realizacja nagrań: Marcin Samarzewski, Maciej Sztyma, Tomasz Maciejewski
Mastering: Marcin Samarzewski, Studio Wiosenna w Lesznie