W tym tygodniu do stacji radiowych trafia piosenka „Myliłem się“, pierwszy singiel promujący debiutancką płytę Janusza Estepa Wykpisza „Wszystko zmyśliłem“, która ukaże się w piątek 05. listopada 2021r.
 
Janusz Estep Wykpisz z muzyką związany jest od dawna. W latach 1988-2002 był autorem tekstów i wokalistą zespołu Gang Olsena. Wydał z zespołem trzy płyty: „Go!” (1992), „Dzika wolność” (1994), „Raycowny Rhythm & Blues” (2000). Od 2002 roku jest autorem tekstów i wokalistą zespołu Obstawa Prezydenta, z którym nagrał trzy płyty: „Zawsze w stronę bluesa” (2005), „O nic mnie nie pytaj” (2009), która otrzymała nominację do Fryderyka 2010, oraz „Siedem” (2012). Z tymi zespołami występował na największych festiwalach muzycznych w Polsce. Współpracował z Katarzyną Gaertner, Karin Stanek, zespołami: Ścigani, Highway, Syndykat.
 
Solowy debiut płytowy Janusza Estepa Wykpisza to osobista wypowiedź o uczuciach i problemach obecnego świata. Aktualną tematykę tekstów charakteryzuje duży ładunek emocji, który w połączeniu z melodyjnością utworów stanowi o ich sile. Napisane przez Estepa teksty i muzyka wyrażają jego muzyczną tożsamość, a być może i odbiorca odnajdzie w nich samego siebie.
Oryginalne brzmienie płyty to zasługa jazzowej sekcji rytmicznej zestawionej z rockowo-bluesowo-soulową estetyką muzyczną. W nagraniach wzięło udział dziewięciu gitarzystów. Zamysłem było to, aby każdy zagrał w innym utworze, nadając każdemu z nich indywidualnego charakteru brzmienia gitary.
 
Płytę nagrano w składzie:
Janusz Estep Wykpisz – śpiew, chórki
Alan Wykpisz – kontrabas, gitara basowa
Tymoteusz Papior – perkusja
Jacek Zając – organy Hammonda, instrumenty klawiszowe (2-4, 6, 8, 9)
Bogdan Simiński – gitara akustyczna i elektryczna (3-5, 6, 8)
Sławomir Sobieski – gitara akustyczna i elektryczna, ukulele (1)
Maciej Lipina – gitara akustyczna (2)
Kajetan Drozd – gitara elektryczna (8)
Marek Manicki – gitara akustyczna i elektryczna (7)
Paweł Ambroziak – gitara elektryczna (5)
Paweł Wawrzyniak – gitara akustyczna i elektryczna (1)
Dominik Witkowski – harmonijka ustna (3, 7)
Michał Kuczera – gitara akustyczna (1)
 
Nagrania zrealizowano w 2021 roku w Studio MAQ Records w Wojkowicach
Realizacja nagrań, miks, mastering: Michał Kuczera
Producent: Janusz Estep Wykpisz