W ostatni poniedziałek do stacji radiowych trafiła piosenka „Burning Tires“, debiutancki singiel zespołu Lucky Troubles. Zespół Lucky Troubles powstał w 2022 roku. Powołało go do życia trzech doświadczonych muzyków, na co dzień związanych z poznańską i bydgoską sceną muzyczną.

Jakub Andrzejewski to wokalista i gitarzysta, stojący od lat na czele formacji Pokój Numer 3. Karierę muzyczną zaczynał w bardzo młodym wieku, współpracując m.in. z Kasą Chorych, Jerzym Styczyńskim, Sebastianem Riedelem, Cree.

Andrzej Kownacki jest dobrze znanym bluesowej publiczności muzykiem, grającym na instrumentach perkusyjnych. Swój czas dzieli pomiędzy działalność muzyczną w Polsce i w Niemczech. Znany jest ze współpracy m.in. ze Sławkiem Wierzcholskim i Nocną Zmianą Bluesa, Magdą Piskorczyk, Janem Gałachem, Stefem Rosenem, Willem Jacobsem.

Maciej Zdanowicz od lat związany jest z poznańskim zespołem GLASSPOP. Przygodę z gitarą zaczynał od świata dźwięków bluesa, by z czasem rozwijać pasję również w obszarach rocka, fusion i popu. Współpracował m.in. z zespołami Hot Water i Wolna Sobota, a ostatnio z Maciejem Kręcem na jego płycie „Brothers & Friends. Blues Super Session”.

Zespół występują w formule akustycznego trio, wykorzystując w instrumentarium m.in. gitary akustyczne, gitary dobro, banjo i różnego rodzaju perkusjonalia. Stylistyka, która bliska jest każdemu z członków i wokół której budują oni swój muzyczny  przekaz, to w dużej mierze blues i blues-rock, ale też np. americana, folk, czy elementy funky. Doświadczenie i kreatywność muzyków sprawia, że proponowana przez nich muzyka, przełamuje schematy i zaprasza słuchaczy w barwną dźwiękową podróż. Zarówno autorskie kompozycje, jak i włączane do repertuaru covery, wykonywane na żywo często stanowią dla artystów punkt wyjścia do improwizacji, dzięki czemu ich koncerty są zawsze interesujące i pełne emocji.

Trio pracuje nad pierwszą płytą, na której znajdą się kompozycje i teksty autorstwa Jakuba, Andrzeja i Macieja. Premiera płyty planowana jest na przełom 2022 i 2023 roku.

Zespół o piosence „Burning Tires”:

„Piosenka opowiada o długo wyczekiwanej chwili złapania oddechu, szansy, by choć na trochę pozostawić za sobą codzienne obowiązki i zmartwienia. Świat, w którym żyjemy jest coraz bardziej absorbujący, a ilość codziennych tematów do zajęcia się, coraz liczniejsza. Tym ważniejsza staje się potrzeba odpoczynku i możliwości relaksu. I chociaż każdy ma swój sposób „wrzucenia na luz”, to paradoksalnie tutaj jest to wbicie biegu i wciśnięcie gazu”.

Przyspieszenie, wiatr we włosach, ulubiona muzyka w głośnikach samochodu – to pozwala muzykom oczyścić głowę i naładować akumulatory. Czy to może być również Wasz sposób? Jakub, Andrzej i Maciej zachęcają, żebyście spróbowali, i zapraszają na wspólną wyprawę.

Nagranie zrealizowano w 2022 roku w domowych studiach w Poznaniu i Bydgoszczy

Miks, mastering: Joachim Krukowski, Studio Giełda w Poznaniu

Produkcja: Lucky Troubles