Oryginalnie, Gala miała się odbyć 25.04.2020 w ramach festiwalu Bluestracje. Jak wiadomo, z powodu epidemii ten termin został odwołany, jednak po rozmowach ze wszystkimi laureatam ustaliliśmy NOWY TERMIN: 12 WRZEŚNIA oraz NOWĄ LOKALIZACJĘ: MDK BATORY!

Jeśli do tego czasu sytuacja się nie zmieni, zrobimy wszystko, żeby tego dnia spotkać się w MDK 

* * *

Początek roku to czas plebiscytów i podsumowań roku ubiegłego. Również środowisko bluesowe, skupione wokół czytelników i dziennikarzy Kwartalnika “Twój Blues”, wybiera faworytów mijającego sezonu w ankiecie “Blues Top 2019”. Głosowanie odbyło się w 13 kategoriach, z rozróżnieniem na Polskę i Świat. Dwie kategorie są dziennikarskie, reszta jest czysto muzyczna.

Polscy laureaci – jak co roku – są zaproszeni do udziału w uroczystym koncercie “Gala Blues Top”, który odbędzie się 25 kwietnia 2020 o godzinie 18.00 w Chorzowskim Centrum Kultury w ramach festiwalu “Bluestracje”. Oprócz niepowtarzalnych występów (laureaci zagrają nie ze swymi stałymi zespołami, ale z innymi laureatami), dodatkową atrakcją “Gali” jest wręczenie nagród: “Bluesów-kalarusów”, czyli grafik autorstwa światowej sławy artysty-plastyka, profesora katowickiej ASP, Romana Kalarusa.

Tegoroczna edycja Gali odbędzie się po raz 17!

Udział w tegorocznej Gali Blues Top potwierdzili wszyscy laureaci:

Zespół: Smooth Gentlemen

Odkrycie: Rattlesnake

Wokalistka: Natalia Kwiatkowska

Wokalista: Hubert Szczęsny

Gitarzysta: Grzegorz Kapołka

Harmonijkarz: Bartosz Łęczycki

Pianista: Bartłomiej Szopiński

Instrumentalista: Lukasz Gorczyca

Płyta: KSW 4 BLUES

W kategoriach pozamuzycznych uhonorowani zostaną:

Wydarzenie: Suwałki Blues Festival 

Osobowość: Andrzej Keyha

Dziennikarz: Zbyszek Jedrzejczyk

Fotografik: Krzysztof Szafraniec

BILETY INDYWIDUALNE w cenie 60 złotych do nabycia na stronie https://biletyna.pl/koncert/Gala-Blues-Top

BILETY RODZINNE w cenie 60 złotych od osoby (z możliwością wspólnego siedzenia) – rezerwacja telefoniczna pod numerem 32 2460 060