Jego twórczość cieszy się szacunkiem zarówno wśród miłośników jazzu, jak i bluesa. Posiada imponującą dyskografię, liczącą kilkadziesiąt płyt. 12 października w katowickim „Spodku” wystąpi znakomity muzyk, prawdziwa legenda afroamerykańskiej muzyki – James „Blood” Ulmer. W jego zespole Memphis Blood Blues Band gościnnie zagra wyjątkowa postać – Vernon Reid, znany przede wszystkim z występów w Living Colour – grupie łączącej w swojej muzyce ciężkiego rocka i muzykę funky. Dwie wielkie indywidualności na jednej scenie – to będzie prawdziwa muzyczna uczta dla koneserów!

  Wspólny projekt Ulmera i Reida powróci do Katowic po 14 latach. Panowie dali energetyczny i świetnie przyjęty koncert podczas jubileuszowej, 25 edycji Rawa Blues Festival.

James Blood Ulmer zaczynał karierę muzyczną pod koniec lat pięćdziesiątych od występów w różnych jazzowych składach. U progu dekady lat siedemdziesiątych dołączył do zespołu słynnego free jazzowego saksofonisty Ornette'a Colemana. Był pierwszym gitarzystą, grającym na elektrycznej wersji tego instrumentu, który nagrywał i koncertował z Colemanem! Słynny jazzman wymyślił swego czasu pojęcie „harmolodic jazz”, ale to właśnie James Blood Ulmer nadał kształt temu stylowi. Nagrał kilka ważnych dla tego gatunku płyt, wśród nich jedną absolutnie kultową w jazzowych kręgach: „Are You Glad To Be In America?” – wielokrotnie wznawianą od 1980 roku.

    Urodzony w Londynie Vernon Reid to również artysta wielowymiarowy, muzyczny wizjoner. Oprócz działalności w Living Colour nagrywa także solowe albumy, ukazujące jego nieprzeciętny talent. W 2003 został sklasyfikowany na 66. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów według magazynu „Rolling Stone”. Z kolei w 2004 roku muzyk trafił na listę 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów magazynu „Guitar World”.
    39 Rawa Blues odbędzie się w dniach 11-12 października w katowickim NOSPR oraz w „Spodku”.     Bilety trafią do sprzedaży 1 maja. Będą dostępne w ogólnopolskiej sieci Ticketmaster. Na maj, organizatorzy przygotowują również niespodziankę dla fanów bluesa związaną z cenami wejściówek na imprezę. Szczegóły wkrótce!