We wtorek 1 grudnia w Krakowie odbędą się warsztaty oraz jam session, które poprowadzi Jason Ricci. 

O tym ostatnio bardzo popularnym, a zarazem kontrowersyjnym w bluesowym światku, harmonijkarzu pisał obszernie w 36 nr Kwartalnika Twój Blues Antek Kurek: Na świecie jest coraz głośniej o Jasonie Riccim, jednym z najbardziej oryginalnych i innowacyjnych harmonijkarzy naszych czasów. Pod koniec 2007 roku pojawiła się jego pierwsza płyta dla dużej wytwórni (Delta Groove Productions), zatytułowana “Rocket Number 9”. I całe szczęście, bo dzięki temu świat mógł poznać ten fenomen! Prawdopodobnie to wydany właśnie CD sprawił, że Jason otrzymał nominację do 30-tej edycji Blues Music Awards w kategorii “Instrumentalista – Harmonijkarz”. Bluesowy światek go docenia, ale jednocześnie w wywiadach Ricci opowiada o swoich fascynacjach muzyką punk. Co? Punk i blues!? (…) Zbliżające się warsztaty będą więc świetną okazją do obcowania z tym interetującym artystą. 

Program imprezy: 

16.00 – 19.00 warsztaty harmonijkowe (dedykowane głównie średniozaawansowanym i zaawansowanym) – klub Cafe Ptasiek (ul. Dajwór 3) 

21.00 jam sesion (prowadzenie Jason Ricci & Blue Machine) – klub Projekt Barka (barka zacumowana przy Bulwarze Kurlandzkim na wysokości ul. Gazowej – 10 minut pieszo od klubu Ptasiek) 

Uczestnictwo w warsztatach – 100 zł

Wstęp na jam session – 10/15 zł (dla uczestników warsztatów gratis!) 

W związku z tym, że do warsztatów nie zostało już dużo czasu, wszyscy chętni proszeni są o możliwie szybkie (mailowe lub telefoniczne) potwierdzenie swojego uczestnictwa oraz dokonanie wpłaty na konto nr 36 1030 0019 0109 8518 0374 1640 (odbiorca: Łukasz Wiśniewski, tytuł wpłaty: warsztaty) Zapisywać można się do 25 listopada (po tym terminie chętni proszeni są o kontakt telefoniczny przed dokonaniem wpłaty). 

Więcej informacji udziela Łukasz Wiśniewski (wisnia.hca@poczta.fm oraz 784 106 882)