Integralną częścią festiwalu Blues Alive są występy w nim zespołów nagrodzonych w konkursie Blues Aperitiv, który w tym roku odbędzie się w sobotę 11 września w Wielkiej Sali koncertowej Domu Kultury w Šumperku.

Zespoły zainteresowane udziałem w konkursie mogą swoje zgłoszenia przysyłać na adres: horakova@dksumperk.cz, nie później niż do 31 maja 2021. Zgłoszenie powinno zawierać: nazwę zespołu, nazwiska członków zespołu z podaniem instrumentów, rider techniczny, adres strony internetowej, kilka aktualnych fotografii dobrej jakości, dwa adresy mailowe i dwa numery telefonów kontaktowych. Tradycyjne CD należy przesyłać na adres: Dům Kultury, ul. Fialova 3, 787 01 Šumperk, Czeska Republika (z dopiskiem „Blues Aperitiv”). Mailem można też wysyłać MP3 albo linki do swoich nagrań (także na YouTube, Spotify, Deezer, itp).

Do konkursu mogą się też zgłaszać wykonawcy, którzy którzy brali już w nim udział w poprzednich latach ale na Blues Alive nie zagrali.

Dodatkowe informacje: http://www.bluesalive.cz/aperitiv.html lub  horakova@dksumperk.cz

W finałowej odsłonie Blues Aperitiv udział weźmie 7 wykonawców wyłonionych spośród nadesłanych zgłoszeń. Występy na Blues Aperitiv oceniać będzie międzynarodowe jury. Uczestnikom Blues Aperitiv zapewnia się nagłośnienie, zestaw perkusyjny oraz wzmacniacz basowy. Pozostały sprzęt należy przywieźć ze sobą. Kolejność wykonawców zostanie wylosowana. Uczestnikom gwarantuje się noclegi oraz zwrot kosztów podróży. W biurze festiwalu można też zarezerwować nocleg dla swych przyjaciół i fanów.

Międzynarodowe jury wybierze trzy zespoły z których dwa otwierać będą galowe koncerty Blues Alive (11-13 listopada 2021) a trzeci zagra w Chorzowie w dniu 14 listopada 2021 w polskiej odsłonie festiwalu. Wyboru swojego faworyta na Blues Alive dokona też publiczność. Zachęcamy polskie zespoły do wysyłania swoich zgłoszeń. Ostatnie sukcesy zespołów Jan Gałach Band, Joanna Knitter Blues Folk Connection, GRUFF i Marek Piowczyk Trio, Cheap Tobacco są do tego wystarczającą zachętą. Blues Aperitiv z roku na rok staje się też odskocznią do udziału w innych czeskich festiwalach.