5 grudnia w chorzowskim klubie Sztygarka mieszczącym się pomieszczeniach po byłej kopalni “Prezydent” będzie miał miejsce koncert “Bluesowa Barbórka” z udziałem Marka Makarona Motyki i Śląskiej Grupy Bluesowej.

O tym, jak idealne to miejsca dla prezentacji bluesa, przekonali się już uczestnicy koncertów podczas tegorocznych festiwali Bluestracje i Front Porch Blues czyli… Lauba Pełno Bluesa. 

Śląska Grupa Bluesowa tym koncertem będzie promowała swą najnowszą płytę pod tytułem “Pełnia słońca” będącą wyborem z dwóch koncertów, jakie miały miejsce w Muzycznej Owczarni w Szczawnicy – Jaworkach 7 i 8 sierpnia bieżącego roku. 

Oto spis utworów tej płyty: 

Swing Jasia

BB Joe

O mój ślasku 

Nikt nie zawróci kijem Wisły 

When You Left Me

Sweet Home

Na ulicy Mariackiej 

Modlitwa Bluesmana w pociągu 

Kołowrotek

Śląska Grupa Bluesa nagrała tę płytę w składzie: Jan “Kyks” Skrzek – śpiew, piano, harmonijki; Agnieszka Łapka – śpiew; Michał “Gier” Giercuszkiewicz – perkusja; Mirosław Rzepa – bas; Leszek Winder – gitara. 

Jak powiedział Leszek Winder w wywiadzie, którego pełny zapis znajdzie się w najbliższym, grudniowym wydaniu TB39 (…) Jest ona zapisem takiego etapu pośredniego, przejścia powiedziałbym – pomiędzy ŚGB w kwartecie z płyty “Bo takie są dziewczyny”, którą nagraliśmy przed czterema laty, a tym co jest teraz, w składzie powiększonym o Agnieszkę. Pełny obraz nowego wcielenia ŚGB pokażemy na następnej, studyjnej płycie, do której materiał zbieramy i nad nim pracujemy. (…) 

Warto więc już dziś wpisać sobie do swych kalendarzy datę 5 grudnia i hasło “Bluesowa Barbórka”.