Dziś do stacji radiowych trafia piosenka „Zakrzewo“, singiel promujący nową płytę The Road Dogs „Circle Of Blues“, która w ukazała się w Polsce w grudniu 2019 roku.

Zespół The Road Dogs powstał w 2007 roku w Mińsku na Białorusi. Jego styl muzyczny to mieszanka blues-rocka, tradycyjnego bluesa, southern rocka, funku, soulu i gospel. Koncertował na wielu europejskich festiwalach bluesowych i jazzowych: w Polsce (Suwałki Blues Festival, Blues Express Zakrzewo, Ochota Blues Festival, Gdynia Blues Festival), Serbii (Nišville Jazz Festival), Gruzji (Sairme Blues Summit), Czechach (Blues Aperitiv Šumperk) i Rosji (Suzdal Blues-Bike Festival).
Teksty do kompozycji zespołu pisane są w językach: angielskim, polskim, rosyjskim i białoruskim. Przykładem jest piosenka „Zakrzewo” z nowej płyty zespołu, napisana w języku polskim!
“Circle Of Blues” to druga płyta w dyskografii zespołu The Road Dogs, wydana tym razem w Polsce przez wytwórnię Flower Records. W ciągu sześciu lat od wydania pierwszego albumu “No 1” zmienił się skład zespołu. Nowym basistą został Eugene Stepanov, który jest autorem kilku piosenek na nowej płycie. Gitarzysta Georgy Stankevich zmarł na kilka miesięcy przed wydaniem płyty, jednak Jego gitara i chórki zostały zarejestrowane i znajdują się na tym krążku. Założyciele grupy pozostali bez zmian – gitarzysta Vadim Haliullin, frontman Sergey Sklyarov i perkusista Maxim Marchenko.
Nowa płyta ma charakter międzynarodowy. Zaproszeni do nagrań muzycy, to m.in.: Michael D. Ward – amerykański gitarzysta i autor tekstów, oraz Michał Kielak, który nie tylko gra na harmonijce na tej płycie, ale także jest stałym członkiem grupy podczas tras po Europie.
Wszystkie utwory na tym albumie łączy jedna rzecz – miłość muzyków do muzyki, którą komponują i wykonują, pasja życia i poszukiwanie sensu. Nie ma tu fałszu i pozorów. Dzięki temu albumowi muzycy podsumowują pierwszą dekadę działalności grupy i nie zamierzają na tym poprzestawać!