W marcu na rynku ukażą się dwa nowe wydawnictwa chicagowskiej wytwórni Alligator: jeden autorstwa znanych z występów w Polsce braci Holmes, drugi – gitarzysty i wokalisty Guitar Shorty’ego. 

Płyta the Holmes Brothers będzie nosiła tytuł “Feed My Soul”. Jej producentką jest… Joan Osborne. Znajdziemy na niej charakterystyczną dla tego zespołu mieszanką bluesa, gospel, soulu, R&B, rock ‘n’ rolla i country. Kto był na koncertach i pamięta przejmujące działanie połączonej siły trzech wokali “Braci” (czyli Wendella i Shermana Holmesów oraz Popsy Dixona) z pewnością zechce sięgnąć po tę płytę, by znów dać się tym harmoniom oczarować. Kto nie był… niech też posłucha, z pewnością nie pożałuje! Przypomnijmy, że to pierwsza płyta zespołu nagrana po tym, jak Wedell Holmes zwalczył chorobę nowotworową. 

Album Guitar Shorty’ego będzie zatytułowany “Bare Knuckle”. Usłyszmy na nim mocne gitarowe, “pirotechniczne” granie charakterystyczne dla gitarzysty o którym mówi się, że wzorowali się na nim m.in. Jimi Hendrix i Buddy Guy!