W imieniu organizatora Suwałki Blues Festival zapraszamy uznane zespoły bluesowe z Polski do zgłaszania się do kwalifikacji Polish Blues Challenge 2023, które odbędą się podczas koncertu plenerowego na scenie na pl. M. Konopnickiej 10 lipca 2022 r. w ramach Suwałki Blues Festival 2022. Jury wybierze przedstawiciela naszego kraju do udziału w konkursie European Blues Challenge 2023, które odbędą się w 2023 roku w Chorzowie, w Polsce.

Po raz kolejny ogłaszamy nabór uznanych zespołów bluesowych z Polski do udziału w kwalifikacjach Polish Blues Challnege 2022. Uczestnikami kwalifikacji „POLISH BLUES CHALLENGE 2023” mogą być soliści i zespoły (solo, duet, trio i więcej osób) pochodzące z terytorium Polski znane już w środowisku bluesowym, o sporym doświadczeniu scenicznym, dobrze jeśli wykonawca posiada w swoim dorobku wydawnictwa płytowe (co najmniej jeden pełny album wydany po 2010 r.) i udział w liczących się krajowych festiwalach bluesowych. Repertuar zespołu musi zawierać także utwory z tekstami w języku angielskim. Celem kwalifikacji jest wybór najlepszego wykonawcy bluesowego z Polski, który będzie reprezentował nasz kraj w ramach European Blues Challenge 2023 (www.europeanbluesunion.com).

Zakwalifikowane zespoły wystąpią w dniu 10 lipca 2022 r. podczas Polish Blues Challenge 2023 w ramach Suwałki Blues Festival 2022 na scenie na pl. M. Konopnickiej. Powalczą o kwalifikację do European Blues Challenge 2023 oraz nagrodę Grand Prix ufundowaną przez Prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza tj. statuetkę wraz z nagroda pieniężną. Kolejność występów zespołów zostanie ustalona drogą losowania tuż przed rozpoczęciem przesłuchań. Każdy zespół będzie miał 30 minut na zaprezentowanie się na scenie wraz z montażem technicznym i próbą dźwięku. W jury zasiądą znani dziennikarze oraz przedstawiciel organizatora.

Udział w kwalifikacjach można zgłaszać do 6 czerwca 2022 r. do godz. 12.00. Wyboru zespołów do kwalifikacji Polish Blues Challenge 2022 dokona Rada Programowa Suwałki Blues Festival (powołana przez Prezydenta Miasta Suwałk) na podstawie nadesłanych materiałów muzycznych w formacie MP3 wraz ze zgłoszeniem. Zespoły zostaną powiadomione o wyborze do „POLISH BLUES CHALLENGE 2023 – kwalifikacje do European Blues Challenge 2023” do 10 czerwca 2022 r. drogą mailową.

Suwałki Blues Festival to jedno z najważniejszych i największych wydarzeń bluesowych w Polsce i Europie. Cztery dni koncertów, profesjonalne sceny plenerowe, śniadania bluesowe, liczne koncerty akustyczne i nocne koncerty klubowe połączone z jam sessions, kwalifikacje Polish Blues Challenge. Uznane gwiazdy i nowe brzmienia. Doskonała atmosfera muzyczna.

REGULAMIN KONKURSU i FORMULARZ ZGŁOSZENIA – KLIKNIJ!

***

Więcej informacji na temat zgłoszeń do udziału w kwalifikacjach Polish Blues Challenge 2023 – Bogdanem Topolskim – bogdan.topolski@soksuwalki.eu, tel. (87) 566 42 11, tel. kom. 603 072 822.