Koncert premierowy z udziałem Pawła Tomaszewskiego odbędzie się 13 listopada 2022 r o godzinie 18:00 na Dużej Scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie, czyli w siedzibie wydawcy oraz głównego organizatora wydarzenia (sprzedaż biletów – tutaj).

PŁYTA BIG BANDu ŚLĄSKIEGO  „A WIDE SPECTRUM”.

Stanowi ona zwieńczenie dwóch lat działalności zespołu. Starannie dobrany repertuar, oryginalne i bogate aranżacje oraz intrygujące sola, to tylko niektóre elementy składowe materiału, nagranego na tym krążku. Repertuar został oparty na szerokim spektrum stylistycznym, prezentującym formację, która porusza się swobodnie w każdej z przedstawianych stylistyk.

Skład zespołu tworzą doświadczeni muzycy i improwizatorzy, dla których brzmienie orkiestry stanowi sumę poszczególnych partii instrumentów, a ich jakość w końcowym efekcie, gwarantuje najwyższy poziom, trafiającej do odbiorców muzyki. Liderem Big Bandu Śląskiego jest puzonista, eufonista, kompozytor Grzegorz Nagórski. Jego dorobek artystyczny, jako lidera własnych zespołów, współpracującego z big-bandami oraz imponującą listą artystów, jak również płyty, w których nagraniu brał udział, stanowią bezcenne doświadczenie, pozwalające kierować i wpływać na kształt tego zespołu.

Warto również nadmienić, że trzy z zamieszczonych na płycie utworów zostały napisane specjalnie dla Big Bandu Śląskiego, a ich autorami są: puzonista Michał Tomaszczyk, legendarny trębacz i aranżer Michael Philip  Mossman  oraz pianista i producent Paweł Tomaszewski. Zestaw utworów uzupełniają: kolejna kompozycja Michaela Philipa Mossmana, dwie trębacza i aranżera Tima Waltersa oraz utwór kierownika artystycznego orkiestry Grzegorza Nagórskiego, w aranżacji Łukasza Rakalskiego.