𝟒𝟎 𝐑𝐚𝐰𝐚 𝐁𝐥𝐮𝐞𝐬 𝐅𝐞𝐬𝐭𝐢𝐯𝐚𝐥 – 𝐨𝐬́𝐰𝐢𝐚𝐝𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐨𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐳𝐚𝐭𝐨𝐫𝐚
Wszystko mieliśmy już dopięte na ostatni guzik, ale życie po raz kolejny przyniosło zaskakujący zwrot akcji. W związku z odwołaniem wszystkich jesiennych koncertów w Europie przez Erika Galesa, jesteśmy zmuszeni do wprowadzenia zmian w ogłoszonym wcześniej programie tegorocznej Rawy Blues.
Ale… Zamiast jednej, zaprosiliśmy dla Was dwie zagraniczne gwiazdy. Pierwsza z nich to podopieczny słynnej wytwórni Alligator Records – 𝐂𝐡𝐫𝐢𝐬 𝐂𝐚𝐢𝐧. Świetny gitarzysta, będący pod silnym wpływem takich mistrzów jak B.B. King, Albert Collins, czy Albert King. Jego utwory jedną nogą tkwią w bluesowej tradycji, ale oczy zwrócone są w przyszłość gatunku. Koncert Caina zadowoli nawet największych bluesowych purystów.
Zaproszenie do celebrowania 40 urodzin Rawy Blues przyjął również 𝐊𝐫𝐢𝐬 𝐁𝐚𝐫𝐫𝐚𝐬. To artysta doskonale znany bywalcom Festiwalu – wystąpił w katowickim „Spodku” w 2017 roku i jego koncert okazał się strzałem w dziesiątkę. Przez te pięć lat brytyjski gitarzysta i wokalista wydał trzy bardzo dobre płyty, w ojczyźnie zagrał setki koncertów w wyprzedanych salach, dołączył również do bluesowej supergrupy Supersonic Blues Machine, w której gra z muzykiem ZZ Top Billym Gibbonsem.
Zestaw zagranicznych gwiazd 40 Rawa Blues Festival na 29 sierpnia 2022 prezentuje się więc następująco: Macy Gray, Kris Barras Band, Chris Cain oraz Mike Zito.
W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej poprzez media społecznościowe Festiwalu oraz formularz kontaktowy znajdujący się na stronie www.rawablues.com.
Z bluesowym pozdrowieniem,
Irek Dudek
Dyrektor Rawa Blues Festival