Tradycyjnie juz w okresie ferii zimowych Leszek Winder organizuje Śląskie Warsztaty Artystyczne. Odbędą się w dniach 15 – 20 lutego w Chorzowie w MDK Batory, oraz w dniach 23 – 27 lutego w Klubie “Marchołt” w Katowicach. 

Zajęcia i wykłady muzyczne poprowadzą dwie znakomite wokalistki – Patrycja Gola i Ewa Uryga, wybitni instrumentaliści: Darek Ziółek, Mirosław Rzepa, Krzysztof Ścierański, Grzegorz Kapołka, Marek Raduli, Ireneusz Głyk, Leszek Winder, Michał “Gier” Giercuszkiewicz, Jan Skrzek oraz Andrzej Matysik, red. naczelny Kwartalnika Twój Blues. Warsztaty stwarzają niepowtarzalną możliwość poszerzenia umiejętności muzycznych i skorzystania z bogatego doświadczenia wykładowców. Udział w zajęciach i wykładach jest nieodpłatny. 

Chętni do udziału w Śląskich Warsztatach Artystycznych powinni się zgłaszać osobiście lub telefonicznie: MDK Batory Chorzów (ul. Stefana Batorego 6) lub telefon 032 2460 060-3 i Klub Marchołt Katowice (ul. Warszawska 37) lub telefon 032 253 07 38. Można także skontaktować się z koordynatorem projektu, którym jest Mirosław Rzepa (telefon 607 576 575). 

20 lutego o godzinie 18.00 w Chorzowie oraz 27 lutego, również o 18.00, w Katowicach odbędą się koncerty finałowe z udziałem wykładowców oraz wyróżniających się uczestników zajęć. Gorąco polecamy udział w Warsztatach, które wspierane finansowo są przez przez Prezydenta Miasta Chorzowa oraz Miasto Katowice.