Drodzy Przyjaciele Kwartalnika Twój Blues!
O ile w tych ciężkich i przerażających czasach martwimy się przede wszystkim o zdrowie oraz o tych, którzy „walczą na froncie”, my w Redakcji jednocześnie z bezprecedensową trwogą patrzymy w przyszłość.
Chochlik los tak zamieszał, że w „prezencie” na 20 urodziny dostaliśmy cios, który może zaważyć na przyszłym kształcie (oby nie istnieniu!) TB.
Obecna sytuacja uderza i w nas, bo żywot naszego pisma zależy od źródeł finansowania, a te z dnia na dzień skurczyły się praktycznie do zera. Dla podsumowania:
1. Po raz kolejny nie została nam przyznana dotacja Ministerstwa Kultury (również w procesie odwołania, do którego się kwalifikowaliśmy oceną punktową)
2. Tuż przed wydaniem jubileuszowego numeru wycofała się część reklamodawców; reklamy będą również ograniczone, czy wręcz nieobecne w kolejnych wydaniach, ze względu na niemożność przewidzenia, kiedy przywrócona zostanie możliwość organizowania zgromadzeń – a jak nie będzie koncertów i festiwali to najzwyczajniej w świecie nie będzie komu się w TB reklamować
3. Zamknięcie salonów EMPiK na czas epidemii ZNACZNIE ogranicza nasze możliwości sprzedaży, która w tej sytuacji praktycznie sprowadza się do prenumerat i sprzedaży wysyłkowej
4. Nasz wydawca Agencja Koncertowo-Wydawnicza Delta, będąc organizatorem zakazanych obecnie imprez muzycznych, również straciła źródło utrzymania (zubożając tym samym budżet TB, który dotąd był wspomagany z dochodów z koncertowej działalności Delty)
Jak widzicie, sytuacja już jest bardzo groźna, a istnieją obawy, że będzie się jedynie pogarszać, bo spodziewamy się, że tragiczny wpływ epidemii na rynek muzyczny i czasopiśmienniczy będzie miał efekt długofalowy.
Dlatego zwracamy się do Was z gorącą prośbą: jeśli leży Wam na sercu dobro TB — jedynego na polskim rynku czasopisma poświęconemu muzyce bluesowej — udostępniajcie ten post wśród swoich znajomych, i przede wszystkim: zachęcajcie ich do kupowania naszego pisma. Można to zrobić wysyłkowo, bądź — najlepiej — poprzez prenumeratę. To prenumerata stanowi w obecnych czasach najlepszy mecenat o jaki możemy poprosić. (Przy okazji SERDECZNIE dziękujemy tym, którzy już prenumeratę wykupili i ją kontynuują, a SZCZEGÓLNE ukłony ślemy w stronę tych, którzy zdecydowali się na „prenumeratę plus”, dodatkowymi środkami wspomagając nasz nadwątlony budżet). Wasza pomoc jest bardzo cenna, bo może zadecydować nie tyle o stanie naszego pisma, co o jego przetrwaniu.
Wierzymy, że razem uda nam się przetrwać ten trudny czas i wyjść z niego na prostą, dlatego mimo przeciwności losu przystępujemy do prac nad czerwcowym numerem, mając gorącą nadzieję, że mimo wszystko uda nam się go wydać.
Serdeczne pozdrowienia,
Redakcja TB
Informacja o dla tych, którzy pragną kupić lub zaprenumerować Kwartalnik “Twój Blues”:
* Zakupu najnowszego numeru TB można obecnie dokonać bezpośrednio u nas w Redakcji za pośrednictwem wpłaty 20 zł na konto: 88 1020 2368 0000 2102 0550 5229 z dopiskiem „TB80” i podaniem adresu do wysyłki.
Informacje o kosztach i sposobach zamówienia prenumeraty – w zakładce PRENUMERATA.