Z racji 25. urodzin tegoroczna edycja festiwalu Jesień z Bluesem naturalnie nie będzie wolna od wspomnień. 

W bogatym programie obchodów znajduje się także wiele atrakcji około-muzycznych. Podczas Zaduszek Bluesowych, które odbędą się w czwartek 5 listopada, w klubie Fama otwarta zostanie ciekawa wystawa fotograficzna. Prezentowane zdjęcia to archiwalne fotografie z koncertów Jesieni z Bluesem z połowy lat 80 XX wieku, odkryte niedawno w archiwach Białostockiego Ośrodka Kultury. 

Autorami fotografii są m.in.: Andrzej Olichwier, Michał Strokowski, Mirosław Leszczynski, Wojciech Muchnowski, Robert Chrenowicz, Darek Karpacz, Piotr Siemieniuk, a na czarno-białych zdjęciach oglądać można legendy polskiej sceny blues-rockowej: Ryszarda Riedla (na zdjęciu), Tadeusza Nalepy, Pawła Bergera, a także wielu innych, których identyfikacja po latach nastręcza pracownikom BOKu nie lada problemu. Jak ze śmiechem powiedziała nam Elżbieta Puczyńska zdarza się, że przychodzą do nas fani i mówią,  że rozpoznają niektórych muzyków. To miłe, że te zdjęcia wzbudzają takie pozytywne emocje. Wystawę oglądać będzie można także podczas Jesieni z Bluesem. 

Na czwartkowych Zaduszkach Bluesowych zagrają FBI Blues Band, Nick Katzman & Romek Puchowski i Blues Flowers (bilety 25 zł, w dniu koncertu 30 zł).