W środę 12 maja zmarł Bob Koester, założyciel i właściciel legendarnej wytwórni Delmark Records oraz kultowego chicagowskiego sklepu Jazz Record Mart. Miał 88 lat. 

Wytwórnia Koestera zainaugurowała działalność w 1953 roku wraz z wydaniem nagrania zespołu Windy City Six, tradycyjnej grupy jazzowej. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych Delmark promował płyty między innymi takich artystów jak Art Ensemble of Chicago, Sonny Stitt, Junior Wells, Otis Rush Luther Allison, Arthur Crudup, Jimmy Dawkins, Sleepy John Estes, Buddy Guy, Jimmy Johnson, Magic Sam, czy Robert Nighthawk. 

Do niedawna Bob Koester prowadził również w Chicago sklep płytowy, który specjalizował się w bogatej ofercie jazzowej i bluesowej oraz był swoistym centrum kultury i spotkań dla ludzi związanych z bluesem. Właśnie w nim karierę, jako sprzedawca, rozpoczął w 1970 roku późniejszy założyciel wytwórni Alligator Records, Bruce Iglauer. O Koesterze powiedział kiedyś tak: „Niezaprzeczalnym faktem pozostaje, że otworzył drzwi [do muzycznej branży] dla wielu ludzi, a nie sądzę, żeby kiedykolwiek zyskał uznanie, na jakie zasługuje, biorąc pod uwagę to, jak znaczącą jest postacią”.